7. اسفند 1396 - 13:36
بیرجندرسا-نماينده مردم بيرجند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال در مجلس بودجه خوبی تصویب شد گفت: در بودجه امسال با کمک نمایندگان استان حداقل 65 میلیارد تومان به بودجه عمرانی استان افزوده شد که البته از جاهای دیگر هم حدود 10 میلیارد اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی در دهگردشي از روستاي تقاب از توابع شهرستان خوسف و در جمع اهالی این روستا با اشاره به قوانین موجود در کشور اظهار داشت: چند نوع قانون در کشور وجود دارد که یکی از آنها قانون اساسی است و اگر خلاف قانون اساسی چیزی تصویب شود، شورای نگهبان رد می کند.

وی افزود: مجلس، دولت و وزارتخانه ها و دستگاه ها نیز می توانند قانون ایجاد کنند.

نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه گاهی قوانین با منافع فردی نمی خورد و به آن قانون انتقاد می شود گفت: ممکن است آن قانون منافع دیگری داشته باشد که مطلع نباشیم.

حجت الاسلام عبادی با تأکید بر اینکه قانون را بصورت کلان ببینید تبیین کرد: قواین ممکن است اشکالاتی داشته باشند و اگر کسی بررسی کرد و به این نتیجه رسید که ضررهایش بیشتر از منافعش در کل کشور است بصورت مکتوب ارائه بدهد.

وی با بیان اینکه سال 89 مجلس دولت و همه دستگاه ها را موظف کرد که قوانینی که مجلس تصویب کرده را بررسی کنند و هرجا که احساس می کنند نیاز به اصلاح دارد به مجلس برای اصلاح اعلام کنند گفت: متاسفانه در این زمینه از سال 89 حتی یک دستگاه به مجلس نامه نزده است.

نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین حرمت دارند و باید حرمت قانون را حفظ کنیم گفت: گاهی کاری خلاف نص قانون است که این را نباید انجام داد.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه قانون قائل به تعبیرهای مختلف است در محیط های مختلف که شرایط مختلفی می باشد یک مدیر اجرایی هنرش این است که به گونه ای تعبیر ببرد که به نفع مردم و منطقه باشد اما خلاف نص قانون نباید باشد و خیلی قانون ها قابل تعبیر هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امسال در مجلس بودجه خوبی تصویب شد گفت: در بودجه امسال با کمک نمایندگان استان حداقل 65 میلیارد تومان به بودجه عمرانی استان افزوده شد که البته از جاهای دیگر هم حدود 10 میلیارد اضافه شده است.

نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور تفاوت حقوق است افزود: برای این منظور برای حقوق های بالاتر مالیات بیشتر مصوب شد که خیلی اتفاق خوبی است.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: حقوق تا 2 میلیون و سیصد هزارتومان در بخش خصوصی و دولتی از مالیات معاف است.

وی اعلام کرد: امسال افزایش حقوق ها با این نگاه انجام شد که حقوق های بالا از افزایش کمتر و حقوق های پایین از افزایش بیشتری برخوردار شوند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه اتفاق خوب دیگری که افتاد این بود که حقوق مقامات، وزرا، استانداران، نمایندگان و خیلی از افراد افزایش پیدا نخواهد کرد گفت: این قانون جای تقدیر دارد و فقط در یک مجلس انقلابی می شود این کار را انجام داد.

افزایش وام ازدواج به 15 میلیون تومان

وی خاطرنشان کرد: وام ازدواج که دولت 10 میلیون با بازپرداخت 4 ساله پیشنهاد داده بود در مجلس به 15 میلیون و بازپرداخت 5 ساله تغییر پیدا کرد.
انتهای خبر./

نظرات کاربران