7. اسفند 1396 - 10:13
کلنگ ساختمان مرکز جهاددانشگاهی خراسان جنوبی زده شد
بیرجندرسا-صبح امروز با حضور رئیس جهاددانشگاهی کشور، معاون سیاسی امنیتی استاندار، رئیس دانشگاه بیرجند و مسئولین استانی کلنگ ساختمان مرکزی جهاددانشگاهی استان در پردیس دانشگاه بیرجند زده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، جلال الدین صادقی در مراسم کلنگ زنی ساختمان جهاددانشگاهی اظهارکرد: این بنا بر اساس توافق جهاددانشگاهی و دانشگاه بیرجند و مطابق با مقررات و استاندارهای نظارتی حوزه فنی و عمران دانشگاه بیرجند، و با نگاه بهره مندی دانشجویان و دانشگاهیان دانشگاه بیرجند از فعالیت‌های علمی، فرهنگی و دانشجویی جهاددانشگاهی در دانشگاه بیرجند احداث می شود.

وی افزود: این ساختمان شامل؛ دو طبقه 700 متر مربعی  و در زمینی به مساحت 2000 مترمربع ساخته می شود که  طی سال های 97 و 98 اتمام خواهد یافت.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در این ساختمان استقرار حوزه ستادی ریاست، خبرگزاری ایسنا، خبرگزاری قرآنی (ایکنا)، سازمان فعالیت های قرآنی دانشجویان، سازمان دانشجویان، سازمان گردشگری دانشجویان و مرکز امام و انقلاب  را خواهیم داشت.

صادقی یاد آور شد: امیدواریم با مشارکت و مساعدت ویژه رئیس جهاددانشگاهی کشور و حمایت های استانداری این ساختمان احداث و تجهیز شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دفاتر سازمان دانشجویان و خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در دانشگاه بیرجند فعال است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در شورای فرهنگی دانشگاه سعی کرده ایم حضور فعال داشته باشیم لکن قرار گرفتن مجموعه فعالیت های داشجویی و فرهنگی که ذکر شد می تواند حجم ارائه خدمات فرهنگی به دانشجویان و دانشگاهیان محترم را افزایش دهد.

صادقی اضافه کرد: ارتقاء سطح فرهنگی دانشجویان، پیشگیری و کمک به کنترل آسیب های اجتماعی، ارتقاء سطح نشاط و شادابی، کرسی های آزاداندیشی، برگزاری مناظرات دانشجویی، آماده کردن دانشجویان برای ورود به فعالیت‌های اجتماعی و ارتقاء ضریب اعتماد به نفس، از مزایای حضور جهاددانشگاهی در دانشگاه بیرجند است.

وی یاد آور شد: ارتقاء شاخص امید به آینده، ازدواج دانشجویی و شناساندن ایران مرز پرگهر به جامعه دانشجویان از طریق اردوها، ارتقاء سطح سواد فرهنگی اجتماعی، تزریق نشاط و سرزندگی و مشارکت در اجرای طرح های پژوهشی فعالیت های علمی، انتشار آثار اساتید و دانشجویان از دیگر مزایای حضور جهاددانشگاهی در دانشگاه بیرجند است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: امیدواریم با این حضور نقش موثر در کنار دانشگاه و جامعه دانشگاهی داشته باشیم.

انتهای خبر./

نظرات کاربران