6. اسفند 1396 - 17:43
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی:
دانشگاه ها باید به دانشگاه کارآفرین تبدیل بشوند
اقای عبادی
بیرجندرسا-رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: دانشگاه ها باید از حالت صرفا آموزشی و پژوهشی در حد مقاله نویسی خارج بشوند و تبدیل به دانشگاه کارآفرین بشوند و مشکلات را حل کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقرعبادی در بازدید از دانشگاه صنعتی بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازدیدی که از دانشگاه صنعتی داشتیم بازدید خوبی بود، قبلا با دانشگاه صنعتی بازدید داشتیم و امروز هم با دانشجویان و اساتید و کارمندان دیداری داشتیم که دانشگاه بسیار با نشاطی است.

وی با بیان اینکه به جاهای مختلف دانشگاه سر زدیم گفت: احساس نشاطی در بدنه دانشگاه مشاهده می شود که کارهایی همچون ساخت دانشکده انجام شده است که مشکلاتی هم اگر باشد در ادامه حل خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیاان اینکه برای سال آینده 9 میلیارد تومان به بودجه دانشگاه اضافه کردیم گفت: 7 میلیارد تومان برای بحث های عمرانی در بودجه اضافه شد و دو میلیارد هم در بحث جاری اضافه خواهد شد که رقم قابل توجهی است تا دانشگاه کمی از این مشکلات خارج شود و تنگناهای مالی رفع شود.

حجت الاسلام عبادی افزود: ساختمان و محوطه دانشگاه نیاز به بازسازی دارد اگرچه از سال های گذشته روند رو به رشدی داشته است و اعضای هیئت علمی، رشته ها و اعتبارات افزایش پیدا کرده است اما همچنان نیاز به توجه دارد.

وی با بیان اینکه آینده این دانشگاه را خیلی درخشان می بینم گفت: در دیدار با دانشجویان از نظرات آن ها استقبال می کنیم همچنین اعضای هیئت علمی نظراتشان برای ما خیلی مهم است و آن نظرات را یک غنیمت برای خود می دانیم چراکه نخبگان جامعه محسوب می شوند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: درمجموع دانشگاه ها باید از حالت صرفا آموزشی و پژوهشی در حد مقاله نویسی خارج بشوند و بالاتر بروند و تبدیل به دانشگاه کارآفرین بشوند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه پژوهش های دانشگاه باید به نحوی باشد که گره از مشکلات منطقه خودش باز کند گفت: باید به قدری دانشگاه با جامعه پیوند داشته باشد که اگر دانشگاه یک سال هم فعال نباشد همه کارهای جامعه دچار اختلال بشود.

وی تصریح کرد: دانشگاه های ما در این حالت نیست و باید به این سمت وسو حرکت کنیم تا دانشگاه کارآفرین و درآمد زا باشد و با درآمدهایی که ایجاد می کند به کشور مالیات تزریق کند.

انتهای خبر./

نظرات کاربران