5. اسفند 1396 - 13:23
برق
بیرجندرسا-مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با بیان اینکه قبل از انقلاب ظرفیت تولید برق کشور قریب به هفت هزار مگاوات بوده است، گفت: در حال حاضر این میزان به ۱۱ برابر رسیده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید یعقوب محمد مرادی صبح شنبه در دهمین همایش تجلیل از ایثارگران صنعت آب و برق خراسان جنوبی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای زیادی را برای ملت به ارمغان آورده که باید قدردان ان ها باشیم.

وی با بیان اینکه اوایل انقلاب غیر از شهرهای بزرگ خراسان جنوبی، مابقی از نعمت آب و برق محروم بودندف گفت: به واسطه انقلاب اسلامی،  ۹۰ درصد از روستاها از نعمت آب بهداشتی و ۹۹ درصد شهرها نیز از آب سالم آشامیدنی برخوردار هستند.

محمد مرادی با بیان اینکه همچنین قبل از انقلاب ظرفیت تولید برق کشور قریب به هفت هزار مگاوات بوده است،  افزود: در حال حاضر این میزان به ۱۱ برابر رسیده است.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران اظهار کرد: همچنین در حال حاضر به پنج کشور دنیا برق صادر می کنیم که این دستاوردی عظیم است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در هشت سال جنگ تحمیلی،  قریب به ۵۳۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است، افزود: نباید تنها به ذکر خاطرات دوران دفاع مقدس بپردازیم بلکه باید با مستند سازی، مفاخر هشت سال جنگ دفاع مقدس را حفظ کنیم.

محمدمرادی وی با بیان اینکه باید به داشته های خود افتخار کرده و برای نداشتن های خود تدبیر اتخاذ کنیم ، افزود: دشمن به دنبال نا امیدی مردم از اهداف و آرمان های انقلاب هستند.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با تاکید بر اینکه نباید کاستی ها را درشت نمایی کنیم و دستاورد ها را نیز پایمال کنیم، افزود: متاسفانه برخی از رسانه ها دستاوردهای انقلاب را نادیده گرفته و کاستی ها را بزرگ نمایی می کنند.

وی با بیان اینکه در عصر کنونی معادلات منطقه بدون تصمیم جمهوری اسلامی شکل نمی گیرد و این امر دشمن را ناراحت می کند، افزود: دشمن به دنبال ایجاد فتنه در داخل است و این امر حساسیت را بیشتر کرده است.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با اشاره به عمر چهل ساله انقلاب اسلامی، افزود: باید به سمتی برویم که هدف گذاری ها در چهل سالگی انقلاب نیز مناسب باشد.

محمد مرادی با تاکید بر اینکه باید بر روی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کار شود، گفت: نامگذاری ابنیه ها، اجرای طرح ها و برگزاری اردو های راهیان نور بستر های مناسبی برای ترویج ایثار و شهادت است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران