5. اسفند 1396 - 12:30
باران
بیرجندرسا-مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: شدت بارش ها در روز یکشنبه سبب سیلابی شدن رودخانه های فصلی و ایجاد روان آب در بیشتر مناطق استان می شود.

علیرضا خندان رو در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، اظهار داشت: با توجه به تقویت ناپایداری های جوی و نفوذ جریانات مرطوب به جو استان، از امشب تا پایان هفته جاری به تناوب افزایش ابر و وقوع بارش های رگباری همراه با رعد و برق رخ خواهد داد.

وی پیش بینی کرد: شدت بارش ها در روز یکشنبه سبب سیلابی شدن رودخانه های فصلی و ایجاد روان آب در بیشتر مناطق استان می شود.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: یشترین بارندگی 48 ساعت گذشته در خراسان جنوبی از ایستگاه‌های زهری و قدمگاه نهبندان با 9 و نیم میلیمتر گزارش شد.

خندان رو افزود: در این مدت فردوس 4 و 4 دهم میلی متر، نهبندان 3 و 3 دهم میلی متر، سربیشه 3 میلی متر، قاین 2و9 دهم میلی متر، بیرجند 2 و 6 دهم میلی متر، حاجی آباد 2 و نیم میلی متر، سرایان 2 و 2 دهم میلی متر، بشرویه نیم میلی متر و درمیان یک دهم میلی متر باران بارید.

وی با اشاره به تقویت مجدد سامانه بارشی از امشب افزود: بیشترین بارش ها برای فردا تا صبح دوشنبه در خراسان جنوبی پیش بینی می شود.

خندان رو افزود: فعالیت این سامانه بارشی تا پایان هفته ادامه دارد و به تناوب موجب بارش های پراکنده در نقاط مختلف استان خواهد شد.

انتهای خبر./

نظرات کاربران