4. اسفند 1396 - 14:50
مختاری
بیرجندرسا-امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه هر چه زودتر علت سقوط هواپیمای تهران_ یاسوج بررسی شود، گقت: مسئولان مدیریتی کشور برای اصلاح امور باید جهادی کار کرده و زندگی رهبر معظم انقلاب را الگو خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام محمد مختاری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در جمع مردم نمازگذار اظهار داشت: ارزشهای حاکم بر نظام طاغوت مادی بود و کشور ما در مسیری که به سمت بی بند و باری، دنیا گرایی و حذف خدا از زندگی مي رفت، اما امام شهدا ریل حرمت را عوض و به سمت خدا پبش بردند برگشت به عقب هرگز منطقی نیست.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: دشمن هرگز ناامید نمي شود و پیوسته تلاش دارد ما هم باید همیشه بیدار و برنامه ریزی، آمادگی، داشته باشیم حق همیشه پیروز است اما مسئولان هم باید جهادی کار کنند زیرا در حال حاضر کشور ما در شرایط خصومت اقتصادی با دشمن است.

مختاری ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت امام جمعه طبس افزود: این شخصیت بزرگوار یک عمر خدمت به اسلام و انقلاب کرد و تا توانست در این راه کوشید.

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور اظهار داشت: یکی از حوادث ناگواری که برای ملت ما تلخ بود و داغ بزرگی بر همه ما وارد شد، حادثه سقوط هواپیما تهران _ یاسوج بود گرچه هنوز به دلیل شرایط سخت و صعب العبور همه پیکرهای جانباختگان پیدا نشده است اما این داغ بر خانواده آنها و ملت ایران بسیار سنگین است باید هرچه سریعتر مسئولان بتوانند جنازه ها را جمع آوری کرده و با دسترسی به جعبه سیاه هواپیما موضوع اصلی حادثه سقوط را پیگیری کنند.

وی بیان داشت : اگر در حادثه سقوط هواپیما تهران _ یاسوج قصور بوده، باید برخورد قاطعانه شود تا دوباره شاهد این حوادث تلخ نباشیم و حادثه دیگری که قلب مردم را جریحه دار کرد، حادثه خیابان پاسداران در تهران بود، حادثه ای که عده ای از یک فرقه خالی و انحرافی از رأفت، مهربانی نیروهای انتظامی ما سو استفاده کرده و تخریب کردند زیرا نیروی انتظامی تلاش می کند تا جایی که ضرورت نباشد بر روی ملت و مردم خود از تفنگ استفاده نکند اما این ناجوانمردان 3 نفر از پرسنل نیروی انتظامی را به همراه یک بسیجی به شهادت رساندند.

نیروی انتظامی توان صد در صدی در برابر آشوبگران دارد

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: نیروی انتظامی ما شجاع و مقتدر است و توان صد درصدی در برابر این آشوبگران دارد و خواسته مردم این است که نیروی انتظامی مقتدر این اجازه را داشته باشد در عین تدبیر در برابر اخلال گران نظم و امنیت جامعه ایستادگی کنند ما حمایت خود را با نیروی انتظامی در برخورد قاطع با اخلال گران نظم در جامعه اعلام می کنیم.

مختاری افزود: نیروی انتظامی در خراسان جنوبی هم در برخورد با اخلال گران فرهنگی، مفسدان فرهنگی و کسانیکه امنیت  اخلاقی جامعه را برهم می زنند، قاطع برخورد و ما از این اقتدار قدردانی کرده و از دادگستری می خواهیم همکاری لازم را با نیروی انتظامی خراسان جنوبی داشته و مردم متدین استان هم حمایت قاطع خود را با نیروی انتظامی خراسان جنوبی با اخلال گران فرهنگی نظم در استان اعلام می کنیم.

وی بیان داشت: باید اوضاع فرهنگی، اقتصادی موجود کشور را بررسی کنیم این بار انقلاب بر دوش مردم است نباید عده ای اخلال گر اغتشاش کنند، باید در این تریبون ها مدیران دست اندرکاران در کشور و استان بیدار شوند زيرا قرار نیست تنها در هنگام اغتشاش به دنبال موضوعات باشیم.

مسئولان باید پیوسته هشیار باشند

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: اگر تاریخ ایران را بررسی کنیم در مي یابیم که در قبل از انقلاب اوضاع چگونه بوده و امروز در کجا قرار داریم، مسئولان باید پیوسته هشیار باشند و نقاط ضعف را برطرف کنند زیرا مردم ما انقلاب نکردند که تنها عده ای بیایند و در دور بعدی فقط افراد عوض شوند، انقلاب ما انقلاب در روش بود، باید ریل فرهنگی،ارزشی عوض شود، زیرا ملت ما انقلاب کردند تا از سلسله شاهنشاهی که خود را همه کاره برای مردم مي دانستند آنها را عوض و سرنگون کنند ملت ما انقلاب کردند تا امام خمینی و رهبری بیایند زیرا آنها خدمتگزار مردم هستند.

مختاری افزود: در وجود رهبری و امام انقلابی گری را می بینیم اما باید این شیوه الگویی برای همه مسئولان باشد زیرا رهبری تنها یک نفر است مسئولان باید در همه رده ها از رهبری الگوگیری کنند زیرا برای اصلاح کشور باید همه مدیریت ها اصلاح و این روحیه ایجاد شود زیرا انقلابی بودن به معنای دوری از اشرافیت گری، مردمی بودن، فاصله را با مردم کم کردن است و از اینرو مدیر انقلابی باید بتواند مشکلات مردم را برطرف کند اگر روحیه اشرافی گری باشد سبب فاصله گرفتن مدیران از مردم می شود.

مختاری با بیان اینکه نباید تنها در کشور و جامعه سیاه نمایی کرده و تنها به نقطه ضعف ها فکر کرد، افزود: باید نعمت های نظام هم مد نظر باشد اگر ضعف داریم در کنار آن نقاط قوت هم وجود دارد هنگامی که اوضاع تحلیل می شود باید همه امور نسبی باشد.

انتهای خبر./

نظرات کاربران