3. اسفند 1396 - 11:49
معممی مقدم
بیرجندرسا-مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه پرهیز از اختلافات مقوله مهمی است که باید نسبت به آن ادای دین کنیم گفت: همچنین باید امروز نسبت به احیای جشن های سرود و شادی اهتمام کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، رضا معممی مقدم صبح پنج شنبه در همایش استانی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی خراسان جنوبی بیان کرد: ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی به دنبال برگزاری مراسمات بر اساس محکمات دینی است.

وی با بیان اینکه این ستاد برای صیانت از حقیقت و فلسفه وجودی مناسبت های مذهبی تشکیل شده است، گفت: این ستاد با عمر ۱۰ ساله خود توفیقات زیادی داشته که باید روز به روز بر آن افزوده شود.

معممی مقدم با بیان اینکه پرهیز از اختلافات مقوله مهمی است که باید نسبت به آن ادای دین کنیم تصریح کرد: همچنین باید امروز نسبت به احیای جشن های سرود و شادی اهتمام کنیم.

مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه عمده چالش امروز، هدف پنداشتن عزاداری ها است، افزود: وقتی عزاداری را یک هدف بدانیم دچار چالش هایی می شویم که ما را از اصل دور می کند.

وی با بیان اینکه عزاداری ها اگر هدف دار شد گفته نمی شود تا داشته شود بلکه گفته می شود تا گریانده شود گفت: همچنین مخاطب را به فکر فرو نمی برد بلکه به حس می برد.

معممی مقدم با بیان اینکه اگر عزاداری ها هدف شد مخاطب نمی گوید امام چرا شهید شد بلکه می گوید چگونه شهید شد بیان کرد: امروز هیئت مذهبی ما باید نسبت به مقوله نذر فرهنگی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه یک هئیت مذهبی طراز انقلاب باید آگاهی بخش، امیدوار کننده، وحدت آفرین، بیدارگر و در چهارچوب شرع باشد، افزود: امروز تشکل های دینی نسبت به برخی از آسیب های اجتماعی باید اصلاح گری داشته باشند و آسیب های اجتماعی موجود در جامعه را جدی بگیرند.

معممی مقدم با اشاره به اینکه پرهیز از اختلافات مقوله مهمی است که باید نسبت به آن ادای دین کنیم تصریح کرد: همچنین باید امروز نسبت به احیای جشن های سرود و شادی احتمام کنیم.

وی با بیان اینکه تعالیم و تربیت دینی می تواند از بستر مجالس شادی پیش برود، افزود:‌ بنابراین با توجه به اینکه جامعه به نشاط و شادی نیاز دارد برگزاری جشن های شادی نیاز است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران