3. اسفند 1396 - 11:27
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی
کلنگ ساخت کتابخانه قلم چی فردوس به زمین زده شد
بیرجندرسا-عملیات اجرایی ساخت کتابخانه عمومی مرکزی شهرستان فردوس در استان خراسان جنوبی با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، در آئین کلنگ زنی این کتابخانه که روز دوشنبه برگزار شد، جمعی از مسئولان این استان از جمله نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرماندار، امام جمعه، مدیرکل کتابخانه های عمومی و همچنین واقف و مسئولان بنیاد قلم چی حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا بابایی ماهانی نژاد امام جمعه فردوس ضمن ابراز خرسندی از این اقدام گفت: ساخت کتابخانه های متعدد در نقاط مختلف کشور توسط بنیاد قلم چی باعث ماندگاری این آثار نیک و خدمات مثمر ثمر خواهد بود.

وی افزود: درصد قابل توجهی از موفقیت دانش آموزان این منطقه و راهیابی آنان به دانشگاه ها مرهون همراهی با بنیاد قلم چی است؛ براین اساس امسال ٢٦ نفر از دانش آموزان شهر فردوس در رشته پزشکی پذیرفته و حدود ٦٠ دانش آموز حائز رتبه زیر هزار شدند.

محمد کریمی فرماندار شهرستان سرایان طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: اندیشه های نو حرکت های جدید می آفریند و اندیشه ها و دانش با کتاب انتشار می یابد.

به گفته وی توسعه و دانایی، رهاورد فرهنگ کتابخوانی است و هر جامعه ای که داناتر باشد، تواناتر است و این دانایی به برکت مطالعه حاصل می شود؛ کتاب ابزار انتقال پیام است و دستاوردهای فرهنگ و تمدن را از نسلی به نسل دیگر منتقل می کند.

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس در مجلس با اشاره به اهمیت اجرای پروژه ساخت این کتابخانه در شهر فردوس گفت: کارهایی ماندگار خواهند بود که موثر بوده و به نفع جامعه باشند و اقدامی مانند ساخت کتابخانه شهر فردوس یکی از همین آثار ماندگار است و امیدواریم حضور افراد اهل مطالعه در این کتابخانه، باعث افزایش نرخ مطالعه در کشور باشد.

کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) با اشاره به ساخت و تجهیز ٣٥ کتابخانه عمومی کشور با همکاری بنیاد قلم چی طی یکسال اخیر گفت: در این مدت زمان تکمیل ساخت ٣٥ کتابخانه عمومی را که جزو سرمایه های ملی محسوب می شود و نیمه تمام بود با اعتباری بالغ بر ٢٠ میلیارد و ٣٦٠ میلیون ریال به انجام رساندیم که این کتابخانه ها ظرفیت مناسب مطالعه برای ٢٠ هزار نفر را دارند و در همین مدت تاکنون بیش از ١٢ هزار نفر عضو آن ها شده اند.

وی افزود: مجموعه نخبگان علمی این شهر مدتی را در کتابخانه ها درس خوانده اند و به موفقیت رسیده اند و امیدوارم مردمان و مسئولان فرهیخته این استان که اینچنین برای علم و دانش اهمیت قائل هستند، کماکان در این مسیر استوار باشند.

 ساخت کتابخانه عمومی قلم چی در شهر فردوس در زمینی با ١٥٠٠ متر مربع زیربنا با مشارکت و تامین اعتباری بالغ بر ٧ میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال توسط بنیاد قلم چی انجام می شود؛ همچنین مدت زمان اتمام و بهره برداری از این پروژه حدود دو سال پیش بینی شده است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران