1. اسفند 1396 - 21:13
شفیعی
بیرجندرسا-فرماندار خوسف از کلنگ زنی هتل گردشگری در منطقه دق و کویر اکبرآباد خوسف خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت های این منطقه در صورت راه اندازی هتل مذکور، تحول بزرگی در بحث گردشگری شهرستان صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمد شفیعی فرماندار شهرستان خوسف در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "بیرجندرسا"، با بیان اینکه شهرستان خوسف ظرفیت بسیار خوبی در بحث گردشگری دارد، اظهارکرد: ایام نوروز فرصت بسیار ارزشمندی جهت معرفی این ظرفیت ها فراهم کرده است که بایستی از آن به بهترین صورت استفاده کرد.

وی ادامه داد: روستاهای هدف گردشگری این شهرستان همچون آرک، خور و منطقه گردشگری دق و کویر اکبرآباد پتانسیل های بسیار خوبی جهت جذب گردشگر دارد.

فرماندار خوسف از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست که از همه امکانات جهت استقبال از مسافران نوروزی استفاده کنند.

شفیعی با بیان این که دهکده و فروشگاه محصولات صنایع دستی در شهر خوسف در حال احداث است ابراز امیدواری کرد در ایام نوروز این مکان ها زمینه بسیار خوبی جهت جذب مسافران نوروزی ایفا کند.

وی از تهیه مسیر گردشگری برای مسافران نوروزی خبر داد و یادآور شد: متاسفانه به دلیل فقدان آژانس گردشگری در شهرستان خوسف بحث بازاریابی و انجام تورهای گردشگری با مشکل عمده مواجه است و در صورت ورود شرکت های خصوصی از همه امکانات جهت حمایت از آنها استفاده خواهد شد.

فرماندار خوسف ایجاد المان های نوروزی متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم شهرستان را، یکی دیگر از جذابیت های هر شهرستان در جذب گردشگر دانست و ابراز کرد: شهرداری بایستی نسبت به نسب این المان ها باتنوع و جذابیت های گردشگری اقدام کند.

شفیعی ضمن اشاره به این که مجتمع فرهنگی بلنجیر و آستانه شاه سلیمان علی(ع) و امام زاده ابوالقاسم روستای نصرآباد شهرستان خوسف می تواند به عنوان قطب گردشگری مذهبی استان باشد، عنوان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوسف بایستی آمادگی های لازم را در خصوص همکاری در این زمینه داشته باشند.

وی از ادارات خدمات رسان شهرستان خوسف خواست تا با توجه به فرارسیدن ایام نوروز؛ از کنده کاری پرهیز نمایند و نسبت به بهسازی مکان هایی که تاکنون تخریب کرده اند اقدام کنند.

فرماندار خوسف با بیان این مطلب که به دلیل بافت تاریخی روستا خور و همچنین دوری به مرکز شهرستان محل توقف مسافران خواهد بود، بیان کرد: خانه بوم گردی دهیاری روستا بایستی به صورت فعال در این ایام به مسافران خدمات رسانی کند.

شفیعی همچنین از کلنگ زنی هتل گردشگری در منطقه دق و کویر اکبرآباد خبر داد و افزود: با توجه به ظرفیت های این منطقه در صورت راه اندازی هتل مذکور، تحول بزرگی در بحث گردشگری شهرستان صورت خواهد پذیرفت.

انتهای خبر/

نظرات کاربران