29. بهمن 1396 - 17:23
مدیر آموزش و پرورش بیرجند اخطار داد:
«بحران هویت» در انتظار دانش آموز فعال در فضای مجازی
بیرجندرسا-مدیر آموزش و پرورش بیرجند با ابراز نگرانی از بحث کنترل نشده فضای مجازی در سطح کشور، گفت: دانش آموزانی که در سن خاصی هستند با مواجه با فضای مجازی دچار بحران هویت شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از شبستان،محمد رضا ضیایی امروز (29 بهمن) در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان بیرجند اظهار کرد: ریشه آسیب های اجتماعی کمتر در درون کلاس درس است بلکه بیشتر در خانواده‌ها و جامعه است.

 

وی با بیان اینکه طرح مهارت‌های مراقبت از خود با هدف مصونیت بخشی و افزایش توانمندی دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی در مدارس ابتدایی شهرستان بیرجند در حال انجام است، گفت: در این طرح دانش‌آموزان با انواع آسیب‌های اجتماعی و مقابله با آنها آشنا شده و سوء مصرف مواد و رفتارهای پرخطر از طریق آموزش مهارت‌های پایه به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

 

مدیر آموزش و پرورش بیرجند از اجرای طرح خانه و مدرسه در چهار مدرسه این شهرستان خبر داد و افزود: در اجرای این طرح افزایش مهارت زندگی برای کودکان و افزایش مهارت های فرزندپروری برای خانواده ها در دستور کار قرار دارد .

 

وی با اشاره به اینکه طرح «آموزش مهارت‌های مقابله‌ای» در دوره متوسطه اول در حال اجرا است، ادامه داد: این طرح با هدف ارتقای توانمندی‌های دانش‌آموزان و کنترل آسیب‌های اجتماعی است.

 

ضیایی بیان کرد: با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر طرح «مدرسه عاری از خطر» در مدارس متوسطه دوم شهرستان انجام می‌شود و همچنین در 21 آموزشگاه متوسطه دوم نیز طرح «توانمندسازی والدین و دانش‌آموزان» در دستور کار قرار دارد.

 

مدیر آموزش و پرورش بیرجند با تاکید بر اینکه در سال جاری طرح «نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان» همزمان با سراسر کشور در شش مدرسه شهرستان بیرجند برگزار شده، عنوان کرد: از ابتدای مهرماه جاری تاکنون 380 کارگاه آموزشی در مناطق در معرض خطر شهرستان برگزار کردیم.

 

ضیایی با بیان اینکه موضوع خودکشی، ترک تحصیل، اعتباد و آسیبهای فضای مجازی در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد، عنوان کرد: دانش آموزان در معرض آسیب با کمک مشاوران و معاونین پرورشی شناسایی و به مراکز برای درمان رایگان ارجاع داده می‌شوند.

 

وی با ابراز نگرانی از بحث کنترل نشده فضای مجازی در سطح کشور، گفت: دانش آموزانی که در سن خاصی هستند با مواجه با فضای مجازی دچار بحران هویت شدند و جواب سوالات خود را که مربوط به آسیب ها است در این فضا به صورت متفاوت می‌گیرند و این بسیار ما را نگران کرده است.

 

مدیر آموزش و پرورش بیرجند با تاکید بر ضرورت ایجاد و راه اندازی مرکز مداخله اورژانس اجتماعی دانش ‌آموزی، تصریح کرد: منکر وجود آسیب‌های اجتماعی در شهرستان نیستیم و امسال مراکز مشاوره شهرستان بیرجند به چهار مرکز افزایش یافته است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران