29. بهمن 1396 - 16:50
مدیر کل اوقاف خراسان جنوبی:
48 بقعه "سوگواره یاس نبوی" اجرا می‌کنند
بیرجندرسا-مدیر کل اوقاف خراسان جنوبی با بیان اینکه در 48بقعه متبرکه خراسان جنوبی سوگواره یاس نبوی برگزار می‌شود گفت:در 16 بقعه استان، مراسم سوگواره یاس نبوی ویژه بانوان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام منصور هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۱۲۰ وقف در خراسان‌جنوبی به ثبت رسیده است که از این تعداد ۱۷ مورد وقف بر قرآن بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ مورد نیز وقف بر حوزه‌های علمیه بوده است، بیان کرد: وقف بر ایتام و وقف بر جهیزیه نیز از دیگر نیات واقفان خیراندیش در سال جاری بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت:در 16 بقعه استان، مراسم سوگواره یاس نبوی ویژه بانوان برگزار می‌شود.

هاشمی افزود: 56 مبلغ در روزهای فاطمیه به نقاط مختلف استان اعزام شده‌اند که 24 مبلغ، اعزامی از قم هستند و دهه دوم نیز که احتمال شهادت حضرت فاطمه(س) بیشتر است از ۲۸ بهمن ماه تا ۲ اسفندماه به مدت ۵ روز مراسمات عزاداری را داریم.

وی افزود: طی این ایام در ۴۸ بقعه متبرکه استان مراسمات سوگواره یاس نبوی برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: در این طرح ۲۴ مبلغ اعزامی از قم داریم که مبلغین دوره های تخصصی تبلیغ را در قم طی کرده و با مدرک حداقل تحصیلات کارشناسی ارشد حوزه علمیه است.

هاشمی تصریح کرد: همچنین در ۲۱ بقعه استان مراسم شام غریبان به صورت یک مراسم کامل برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: برپایی ۶ خیمه معرفت، ۹ نمایشگاه عرصه محصولات فرهنگی و ۶ خیمه کودک و نوجوان را نیز در جوار بقاع در این ایام خواهیم داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اضافه کرد: برگزاری اجتماعات عزاداری را صبح روز شهادت در ۳۶ بقعه استان خواهیم داشت که در شهرستان بیرجند این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام حاج حسن فیروزی و حاج امیر نعیمی برگزار خواهد شد.

هاشمی گفت: برپایی 9 نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و خیمه‌های معرفت و کودک و نوجوان در بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های روزهای فاطمیه است.

وی خاطرنشان کرد: در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها مراسمی در آستان امامزادگان باقریه بیرجند با حضور مداح و سخنران کشوری برگزار می‌شود که پیکر مطهر دو شهید گمنام نیز در این مراسم حضور خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: قرائت قرآن توسط قاری بین‌المللی قرآن کریم از کشور عراق و آوردن پرچم حرم امام حسین(ع) در مراسم، از دیگر برنامه‌های این روز است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران