29. بهمن 1396 - 13:47
ناصری
بیرجندرسا-فرماندار بیرجندگفت: باید نقاط ضعف بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها منعکس شود و نسبت به رفع آن اقدام شود تا در هنگام وقوع بحران با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، علی ناصری صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران این شهرستان اظهار داشت: امروز بیرجند میزبان شهدای گمنام بوده و فردا به همین مناسبت  زیارت عاشورا در فرمانداری این شهرستان با حضور پیکر تعدادی از این شهدا برگزار می‌شود.

*نقاط ضعف بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها منعکس شود

وی با بیان اینکه باید نقاط ضعف بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها منعکس شود و نسبت به رفع آن اقدام تا در هنگام وقوع بحران با مشکل مواجه نشوند، تصریح کرد: خدمات زیربنایی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی باید در اولویت قرار گیرد تا این اماکن در هنگام وقوع بحران مشکل تجهیزات نداشته باشند.

*پیش‌بینی هواشناسی بر وقوع بارندگی‌های رگباری در قبل و بعد از عید نوروز در بیرجند

فرماندار بیرجند با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی‌های رگباری در قبل و بعد از عید نوروز در بیرجند، گفت: برای اینکه با مشکلات سال‌های گذشته در سطح شهر مواجه نشویم لازم است دستگاه‌های مسؤول از مسیل‌ها و مسیر آبگیرها بازدید و اقدامات لازم را انجام دهند.

*آتش‌سوزی سالن فرزان؛ نتیجه بی‌توجهی به هشدارها بود

ناصری به مشکل آتش‌سوزی در سالن علامه فرزان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اشاره کرد و افزود: این آتش‌سوزی علی‌رغم توصیه‌های قبلی مبنی بر تجهیز سالن در برابر حوادثی همچون آتش‌سوزی نشان از این بوده که ادارات به این هشدارها توجه کافی ندارند و آن‌ها را نادیده می‌گیرند.

*مدیران تا پایان سال نواقص ایمنی را رفع نمایند 

وی اضافه کرد: همه نواقص ایمنی در ادارات باید به مدیران تذکر داده شود و مدیران ملکف هستند تا پایان سال جاری این نواقص را رفع نمایند و اگر مشکل بودجه‌ای داشته باشند آن را از طریق دیگر منابع تأمین کنند و یا به بودجه سال آینده موکول کنند.

*شیوع آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در استان‌ها/ دستگاه‌های ذی‌ربط از ورود محموله طیور بدون مجوز خودداری کنند

فرماندار بیرجند یادآور شد: با توجه به اینکه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در برخی از استان‌ها کشور شیوع یافته لازم بوده دستگاه‌های ذی‌ربط از ورود هر گونه محموله طیور بدون مجوز خودداری کنند و همچنین دهیاران نیز نسبت به جابه جایی طیور در روستاها حساس باشند.

ناصری در مورد آموزش و آگاهی افراد جامعه در هنگام حادث شدن بحران، گفت: پیشنهاد می‌شود از طریق پخش بروشورهای هشداردهنده با توزیع قبوض آب، برق و گاز این آگاه‌سازی به افراد جامعه صورت گیرد.

وی ادامه داد: همچنین با همکاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد می‌توان هشدارهای لازم را به افراد جامعه در مورد اقدامات لازم در هنگام وقوع بحران منتقل کرد.

فرماندار بیرجند خاطرنشان کرد: ایجاد کانال اطلاع‌رسانی ستاد خدمات سفر نوروزی صورت گرفته و ادارات می‌توانند اطلاعات و اخبار خود را در این کانال برای آگاهی عمومی قرار دهند.

انتهای خبر./

نظرات کاربران