29. بهمن 1396 - 12:01
رئیس موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز بیرجند خبر داد
آغاز ثبت نام مقطع کاردانی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی
معصومی
بیرجندرسا-رئیس موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز بیرجند گفت: ثبت نام اینترنتی از متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کاردانی حرفه ای و فنی دانشگاه جامع علمی کاربردی از روز شنبه 28 بهمن 96 آغاز شده و تا روز دوم اسفندماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علیرضا معصومی امروز 29 بهمن ماه در جمع اصحاب رسانه اظهارکرد: در این دوره از پذیرش، متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت نام در رشته‌های خبرنگاری، امور فرهنگی، مترجمی انگلیسی، حقوق ثبتی، عمران، امور پیمان ها، نرم افزار و فناوری اطلاعات در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی ثبت نام کنند.

وی با اشاره به ارائه خدمات اشتغال به دانشجویان افزود: دانشجویان شاغل به تحصیل در این موسسه می‌توانند از خدمات دفتر اشتغال و کارآفرینی شامل مشاوره عمومی و تخصصی اشتغال، مشاوره تامین مالی و نیروی انسانی برای برنامه های خوداشتغالی و کارآفرینی، معرفی دانش آموختگان کارآفرین و خود اشتغال، و نیز معرفی جهت دریافت تسهیلات خوداشتغالی بهره‌مند شوند.

رئیس موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز بیرجند تصریح کرد: بر اساس پایش انجام شده در سال های 94، 95 و 96، ضریب اشتغال دانش آموختگان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بیرجند در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود 78 درصد است.

معصومی یادآور شد: این امر با ارائه رشته‌های مطابق با نیازهای روز بازار کار استان، ارائه آموزش‌های عملی و مهارتی در کنار آموزش‌های نظری، ارائه کارگاه های هدایت شغلی و آموزش تخصصی، و بالغ بر 500 ساعت کارورزی و کاربینی در طول هر یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی محقق شده است.

وی خاطر نشان کرد: این موسسه قصد دارد در ادامه با تنوع بخشی و تقویت خدمات دفتر اشتغال و کارآفرینی بیش از پیش دانشجویان فعلی و آتی را در امر بهبود مهارت های شغلی و نیز خوداشتغالی و کارآفرینی یاری کند.

رئیس موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز بیرجند گفت: دانشجویان این موسسه در طی دوره تحصیل خواهند توانست از سایر خدمات جهاددانشگاهی استان در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با  شرایط ویژه بهره مند شوند.

معصومی اشاره کرد: یکی از سیاست های جهاددانشگاهی جذب حداقل 20درصد نیروی انسانی مورد نیاز از بین فارغ التحصیلان موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران