29. بهمن 1396 - 10:45
بیرجندرسا-رئیس شورای هیئت های مذهبی خراسان جنوبی تفرقه در تشکل های دینی از اهداف دشمن است، گفت: دشمن با مبدل سازی مداحان، به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در هیئت های مذهبی است

غلامرضا عباسی مقدم در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا با اشاره به فرا رسیدن دهه دوم ایام فاطمیه بیان کرد: هیئت های مذهبی باید در این ایام برنامه هایی پرمحتوا و غنی ارائه دهند.

وی با بیان اینکه هیئت های مذهبی باید در راستای ولایت اقدامات خود را انجام دهند، اظهار کرد: دشمن از ظرفیت عظیم هیئت ها می هراسد و برای نفوذ در آن نیز تلاش می کند.

عباسی مقدم بیان کرد: دشمن با مبدل سازی مداحان، به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه در هیئت های مذهبی است بنابراین باید هیئت های مذهبی در انتخاب سخنران و مداح دقت کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هزار و ۲۴۷ هیئت مذهبی در سطح استان فعال است، افزود: از این تعداد ۱۱۳ هیئت ثابت و ۶۰ هیئت سیار در شهرستان بیرجند قرار دارند.

عباسی مقدم با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه بیان کرد: هیئت های مذهبی نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند.

وی با بیان اینکه اعتیاد، بیکاری، حاشیه نشینی و طلاق از شاخص های آسیب های اجتماعی است، افزود: در این زمینه کارگروه های آموزشی برگزاری خواهد شد.

عباسی مقدم با بیان اینکه اگر هر هیئت مذهبی، یک مشکل اجتماعی را رفع کند اتفاق بزرگی حاصل می شود، افزود: هیئت های مذهبی می توانند عوامل بروز آسیب هایی مانند طلاق را ریشه یابی کنند.

رئیس شورای هیئت های مذهبی خراسان جنوبی بیان کرد: هیئت های مذهبی با قشر جوان ارتباط بیشتری داشته بنابراین باید در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، برنامه های بیشتری انجام دهند.

وی با بیان اینکه کار شورا عمدتا نظارت بر عملکرد هیئت های مذهبی است، گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی، دیدار با مسئولان شهرستانی و استانی، برگزاری همایش مدافعان حرم، توزیع تغذیه فکری، تعامل با کانون مداحان، تعامل با دارالقرآن و نظارت و ارزیابی از هیئت های طراز اول انقلاب از جمله اقدامات انجام شده است.

عباسی مقدم با اشاره به فعالیت اجتماعی هیئت های مذهبی بیان کرد: اهدای ۱۳ مورد جهیزیه، برگزاری ۱۵۴ مورد ازدواج آسان، ۳۹۰ مورد حمایت از خانواده های بی سرپرست و جلوگیری از ۶۷ مورد طلاق از دیگر اقدامات انجام شده است.

عباسی مقدم با بیان اینکه طی سال ۹۴ نیز ۱۱۷ جلسه شورا با ۵۶۰ مصوبه عادی و ۳۶ مصوبه شاخص برگزار شده است، گفت: همچنین طی سال گذشته ۱۴۲ جلسه با ۶۱۰ مصوبه عادی و ۲۷ مصوبه شاخص برگزا شده است.

رئیس شورای هیئت های مذهبی خراسان جنوبی بیان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری، ۶۰ جلسه با ۳۲۰ مصوبه عادی و ۱۲ مصوبه شاخص داشته ایم.

وی اظهار کرد: در مجموع طی دوره گذشته شورای هیئت های مذهبی خراسان جنوبی، ۴۵۰ جلسه با دو هزار و ۱۱۰ مصوبه عادی و ۱۰۳ مصوبه شاخص برگزار شده است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران