29. بهمن 1396 - 10:33
بیرجندرسا-مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی از اهدای بیش از 17 هزار واحد خونی طی 10 ماهه سال جاری در استان خبر داد.

محمدرضا عاملی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، بیان کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری ۲۱ هزار و ۷۱۱ نفر به مراکز خونگیری استان مراجعه کرده اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۷ هزار و ۴۹۵ نفر موفق به امر اهدای خون شده اند، افزود: همچنین از این تعداد ۸۶ نفر موفق به اهدای پلاکت خون شده اند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی ادامه داد: ۱۶ هزار و ۳۲۵ نفر از اهداکنندگان آقا و هزار و ۱۷۰ نفر بانوان بوده اند.

وی رنج اهدای خون بانوان طی این مدت ۶.۶ درصد بوده است، گفت: بانوان هم می توانند مانند آقایان اهدا کننده خون باشند بنابراین از این قشر خواستاریم ما را در امر اهدای خون یاری کنند.

عاملی با اشاره به شرایط اهدای مستمری خون، بیان کرد: آقایان اهداکننده مستمر در فاصله زمانی یک سال، چهار بار و بانوان نیز در فاصله زمانی یک سال، سه بار می‌توانند خون اهدا کنند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۰ هزار و ۷۹۹ نفر اهدا کننده مستمر خون با رنج اهدای ۶۱.۷ درصد داشته ایم.

وی با اشاره به ارسال خون به دیگر استان ها، بیان کرد: اگر استفاده کنندگان از خون در خراسان جنوبی مازاد باشد، به دیگر استان ها صادر می شود.

عاملی با بیان اینکه باید همواره یاری دهنده نیازمندان در ابعاد زندگی باشیم، اظهار کرد: امید است با همکاری بیش از پیش شهروندان، بتوانیم پاسخگوی نیازهای خونی بیماران پیوندی باشیم.

نظرات کاربران