29. بهمن 1396 - 10:18
شهید گمنام
بیرجندرسا-پیکرهای مطهر هشت شهید گمنام صبح امروز وارد فرودگاه بیرجند شد و قرار است بعدازظهر امروز 4 شهید دیگر به جمع یاران خود بپیوندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، صبح امروز 8 شهید گمنام با استقبال مسئولین و مردم وارد فرودگاه بیرجند شد.

قرار است امروز بعدازظهر نیز 4 شهید با پروازی دیگر به جمع هشت همرزم دیگر خود در بیرجند بپیوندند.

این اولین بار است که استان خراسان جنوبی همزمان میزبانی 12 شهید گلگون کفن را عهده دار است که به بزرگترین کاروان شهدای گمنام استان ملقب گشته است.

این شهدا به مسجد امام جعفر صادق(ع) بیرجند و سپس برای وداع به شهرها و روستاهای استان منتقل می شوند.

مراسم تشییع شهدا همزمان با در روز سه شنبه اول اسفند و در سالروز شهادت دخت نبی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) در مناطق مختلف استان انجام می شود.

این مراسم در بیرجند ساعت 8:30 صبح سه شنبه از میدان غدیر سجادشهر شروع و به سمت مسجد امام صادق(ع) و سپس حوزه علمیه رضویه ادامه پیدا خواهد کرد.

یک شهید در پدافندهوایی، یک شهید در حوزه علمیه رضویه بیرجند، دو شهید در روستای دستگرد، دو شهید در روستای حاجی‌آباد، دو شهید در روستای بورنگ درمیان، دو شهید در روستای چاهک موسویه قاین و دو شهید در باغستان فردوس به خاک سپرده می‌شوند.

این شهدا از ۱۸ تا ۲۸ سال سن دارند و در عملیات‌های بدر، کربلای 4، والفجر 8، محرم، رمضان و خیبر به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

گفتنی است؛ استان خراسان جنوبی با حضور ابدان مطهر این 12 شهید در مجموع پذیرای پیکرهای مطهر 133 شهید گمنام در 52 نقطه مختلف خواهد شد.

انتهای خبر./

نظرات کاربران