29. بهمن 1396 - 8:22
عبادی
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی و 6 نفر دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر ارتباطات سوالاتی پرسیدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و 6 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر ارتباطات سوال مطرح کردند.

 

در متن سئوال مشترک حجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف و 6 نفر از نمایندگان مجلس خطاب به وزیر ارتباطات آمده است: دلیل عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، عدم حمایت از شبکه‌های اجتماعی بومی و همچنین تشویق برای راه اندازی فضای کسب و کار در شبکه های بیگانه چیست؟ 

 

متن سئوال به شرح زیر است:

 

1 - چرا علی‌رغم قولی که در ابتدا برنامه رأی اعتماد به مجلس و کمیسیون فرهنگی در خصوص راه اندازی شبکه ملی اطلاعات  دارید، هنوز این موضوع بسیار مهم عملی نشده و تعلل آشکار می شود؟ 

 

2 - قرار بود شبکه های اجتماعی بومی مورد حمایت قرار گیرد و زمینه را برای توسعه حداقل چهار شبکه داخلی آماده نمائید، چرا اقدام مشخصی انجام ندادید و در نهایت در جریانات اخیر مجبور شدید توپ را به میدان مجموعه‌های امنیتی بیاندازید. 

 

3 - چرا توسعه کسب و کار در فضای مجازی و اینترنت خارجی را جزو افتخارات خودتان می‌دانید، در حالی‌که صاحبان و مدیران این شبکه ها کوچکترین پایبندی و اعتقاد به رعایت قوانین و هنجارها و ارزش‌های داخلی کشور ما ندارند و علنا هم مخالفت می‌نمایند. آیا وابسته سازی اقتصاد کشور و کسب و کار به شبکه های خارجی، جز این است که می‌خواهید این شبکه ها طوری از نظر اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نهادینه شوند که فردا جلوگیری از فعالیت آنها عملا ناممکن شود؟ 

 

4-ضرر و زیان ناشی از کسب و کارهایی که به اعتماد وجود و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تشیل شده را چه کسی باید پرداخت کند؟ 

 

5-چرا در جریانات اخیر همزمان اختلال گسترده ای در خدمات بانکداری الکترونیکی و دستگاه های کارت خوان گوشی همراه پیش آمد؟ چرا تدبیر نکرده بودید؟

انتهای خبر./

نظرات کاربران