25. بهمن 1396 - 12:50
قرآن
بیرجندرسا-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی زمان برگزاری آزمون شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن را ١٣ لغایت ١٥ اسفندماه و زمان آزمون کتبی را ۱۰ اسفندماه سال جاری اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ احمد محبی با اعلام این خبر گفت: در این راستا، نوبت اول حفظ قرآن ساعت ٨:٣٠ تا ٩:٤٥ و همچنین، نوبت دوم مفاهیم قرآن/معارف اهل بیت (ع) ساعت ١٠:٤٥ تا ١١:٤٥ بر گزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری شانزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در این استان گفت: استان خراسان جنوبی با بیش از شش هزار و ٦٠٠ نفر ثبت نام کننده نسبت به جمعیت، در کل کشور پیشگام است.

وی افزود: از بین کسانی که در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن ثبت نام کرده اند ٤٧٠٣ نفر مربوط به موسسات قرآنی، ١٠٥٦ نفر امزادگان و بقاع متبرکه، ٤٥٢ نفر مراکز اصلاح و تربیت،٢٠٢ نفر داو طلب آزاد بوده و بقیه ثبت نام کنندگان مربوط به مساجد، دانشگاه‌ها، پایگاه های بسیج، مراکز نظامی و حوزه های علمیه می باشند.

محبی یادآور شد: همچنین بر اساس رشته های ثبت نامی تا کنون بیش از ٤٤٤٢ نفر در رشته حفظ قرآن ترجمه و مفاهیم، ١٦٥٧ نفر در رشته معارف اهل بیت (علیهم السلام) و ٥٠١ نفر در رشته انس با قرآن در این آزمون ثبت نام کرده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زمان برگزاری آزمون شفاهی را از ١٣ لغایت ١٥ اسفندماه سال جاری اعلام کرد و گفت: آزمون کتبی نیز به‌صورت همزمان و سراسری در تاریخ ۱۰ اسفندماه برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در شهر بیرجند دو هزار و ٤٠٠ نفر در آزمون کتبی در محل دانشگاه پیام نور بیرجند شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مکان آزمون شفاهی انتخاب شده است، گفت: حوزه آزمون شفاهی در شهرستان بیرجند آستان مبارک شهدای باقربه در نظر گرفته شده است.

انتهای خبر./

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران