25. بهمن 1396 - 12:26
معاون آموزشی دانشگاه بیرجند خبر داد
دانشگاه بیرجند در بین 17 دانشگاه برتر ایران در آسیا
دانشگاه
بیرجندرسا-معاون آموزشی دانشگاه بیرجندگفت: این دانشگاه در آخرین رتبه بندی 2018 مؤسسه تایمز که یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی در سطح بین المللی است با 17 دانشگاه ایرانی دیگر در جمع دانشگاههای برتر آسیا قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، معاون آموزشی دانشگاه بیرجند صبح امروز در نخستین همایش ملی فرصت‌های نوین تولید و اشتغال بخش کشاورزی شرق کشور در دانشگاه بیرجند اظهار داشت: دانشگاه بیرجند با بیش از 40 سال قدمت با حدود 12 هزار دانشجو و بیش از 350 عضو هیئت علمی در حال ارائه خدمت است.

ناصر ندا افزود: این دانشگاه در آخرین رتبه بندی 2018 مؤسسه تایمز که یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی در سطح بین المللی است با 17 دانشگاه ایرانی دیگر در جمع دانشگاههای برتر آسیا قرار گرفت.

وی بیان کرد: دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند نیز با قدمتی بیش از 40 سال جزو دانشکده‌های موفق کشور است.

معاون آموزشی دانشگاه بیرجند تصریح کرد: این دانشکده با 56 عضو هیئت علمی و 15 رشته کارشناسی ارشد و 3 کد رشته دکتری فعالیت آموزشی دارد.

ندا با بیان اینکه این دانشکده تاکنون در حوزه گیاهان استراتژیک مانند زعفران فعالیت‌های پژوهشی خوبی انجام داده است، افزود: در این راستا تأکید وزارت علوم در جهت‌گیری سال‌های اخیر بر این است تا تحقیقات محصول محور توسط دانشگاه‌ها ارائه شود.

معاون آموزشی دانشگاه بیرجند اظهار داشت: امید است برگزاری این همایش‌ها گامی باشد در راستای توسعه تحقیقات و فعالیت‌هایی که منجر به تولید ثروت در بخش کشاورزی استان شود.

انتهای خبر./

نظرات کاربران