25. بهمن 1396 - 11:50
جهاد
بیرجندرسا-حسین هاونگی از نخبگان بسیجی است که از سال های کودکی عمرش برای انقلاب و آرمان های امام راحل هزینه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا؛ نیم ساعتی می شود که مهمان مان شده است. یک نخبه بسیجی که از هفت سالگی با برداشتن اولین گام، بسیجی بودنش را به اثبات رسانده و مدت 19 ماه در جبهه های جنگ حق علیه باطل حضور داشته است.

«حسین هاونگی» نام داشته و از سال 1361 عضو بسیج می شود. اکنون با داشتن کارنامه خدمتی درخشان، هنوز در عرصه های علمی و پژوهشی فعالیت می کند.

در طول سال های عمرش دستاوردهای زیادی را به جامعه تحویل داده و اکنون از او به عنوان نخبه بسیجی یاد می شود. دقایقی را پای صحبت های شیرینش می نشینیم تا با خدمات وی آشنا شویم.

خودتان را به اختصار معرفی کنید

حسین هاونگی، دکترای مدیریت آموزشی، عضو مرکز نخبگان رشد کشور و عضو شورای عالی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی هستم. از سال 1361 عضو بسیج هستم. در سن 17 سالگی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شدم و توفیق داشتم بیش از 19 ماه حضور در جبهه داشته باشم.

از دستاوردهای علمی و موفقیت های خودتان برایمان بگویید؟

تاکنون بیش از 120 مقاله علمی- پژوهشی از من در نشریات چاپ و یا در همایش های بین المللی و کشوری ارائه شده است. از جمله موفقیت هایی که در کارنامه ی خدمتی من آمده است شامل مدیر نمونه استان، پژوهشگر برتر استان و پژوهشگر برتر کشور می شود.

در زمینه های علمی های علمی چطور؟

در زمینه های علمی تاکنون  بیش از 20 مقام برتر استانی، کشوری و بین المللی کسب نموده ام.

اگر بخواهید بسیج را تعریف کنید، چه تعریفی از آن دارید؟

به نظر من بسیجی از جمله واژه‌هایی است که به لطف انفاس قدسی حضرت امام(ره) تنها در لغتنامه و دایره‌المعارف انقلاب اسلامی یافت می‌شود.

بسیجی فرد عاشق سراز پا نشناخته‌ای است که لحظه لحظه زندگی خویش را وقف اسلام، قرآن، ولایت و انقلاب اسلامی کرده و مطیع اوامر ولی فقیه  زمان است.

همچنین بسیجی کسی است که در هیچ یک از دسته‌بندی‌های مادی و جنایی قرار نمی‌گیرد. یعنی نه متعلق به حزب است و نه متعلق به زمان، مکان،‌ طایفه، صنف به خصوصی و نه هر دسته‌بندی دیگر، زیرا بسیجی یار امام (ره) و پیرو مقام معظم رهبری است و بسیجی عبد خداست که اسماعیل‌وار، مصمم وعاشقانه به مسلخ عشق می‌رود، راه حق می‌جوید و در هیچ زمانی از وظایف دینی، اعتقادی و انسانی خود غافل نمی شود.

از دیدگاه شما ویژگی‌های بسیجی چیست؟

یک فرد بسیجی دارای ویژگی های متعددی مانند پیوند و بیعت با ولایت، ایمان و اخلاص، حریت در عبودیت، اطاعت آگاهانه، عدالتخواهی، ظلم‌ستیزی، شهادت‌طلبی عاشقانه، ایثارگری کریمانه، زهد و قناعت، تواضع و صمیمیت، شجاعت و دلاوری، صلابت و کوبندگی، ابتکار و خلاقیت را دارا است.

مهمترین رسالت یک بسیجی در زمان فعلی چیست؟

با توجه به بیانات مقام عظمای ولایت مهمترین رسالت یک بسیجی در زمان فعلی عبارت است از: اسلام‌خواهی و دفاع از ارزش‌های اسلامی، تلاش برای تحقق حیات طیبه و حکومت جهانی اسلام، دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) مجاهدت برای تحقق ارزش‌های اسلامی، عدالت‌طلبی و تحقق مساوات، استقلال‌طلبی و عزت‌خواهی، استکبارستیزی و تداوم مبارزه با ظلم و خدمت بی ادعا به مردم.

عوامل موفقیت شما در زمینه های مختلف زندگی چه بوده است؟

به عنوان یک بسیجی در طول دوران کاری ام همیشه سعی نموده ام به صورتی خدمت بکنم که مردم، بسیجی بودنم را لمس کنند.

توکل بر خدا عمل کردن و خدا ترس بودن، منظم و وقت شناس بودن، عاشق كار خود بودن،  فراتر از وظايف محوله كاری عمل کردن،  انگيزه بالای كار داشتن، وفای به عهد و پيمان داشتن، به كارهاي تخصصي و غير تخصصي خود احاطه داشتن، انتقاد پذير بودن،  با محيط اطراف خود خلاقانه برخورد نمودن، با همكاران خود با احترام بر خورد کردن، اميدوار و مثبت انديش بودن نیز همواره در مسیر زندگی مد نظرم بوده است.
انتهای خبر./

نظرات کاربران