24. بهمن 1396 - 12:16
با حضور فعالان فرهنگی و تبلیغی کشورهای مختلف؛
همایش «نهضت جهانی حضرت امام روح الله» در بیرجند برگزار می شود
حجت الاسلام نوری
بیرجندرسا-رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی از برگزاری نخستین همایش بین المللی «نهضت جهانی حضرت امام روح الله» با رویکرد و شعار وحدت مقاومت و آزادی قدس شریف، ۲۶ بهمن ماه در بیرجند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام روح الله نوری در جمع خبرنگاران، با اشاره به این که تفکر امام خمینی(ره) هر روز در حال گسترش است، امروز همه آزادی خواهان اسلام ناب را با نام امام راحل می شناسند.

وی به برگزاری نخستین همایش بین المللی «نهضت جهانی حضرت امام روح الله» با رویکرد و شعار وحدت مقاومت و آزای قدس شریف، 26 بهمن ماه در بیرجند اشاره کرد و افزود: در این همایش فعالان و مبلغانی از کشورهای سوریه، افغانستان، پاکستان، یمن، نیجریه، هند، آذربایجان، و ... حضور دارند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با اشاره به این که در این همایش به تاثیر تفکر امام(ره) در جهان اسلام پرداخته می‌شود، اظهار کرد: هدف اصلی این همایش تبیین تفکر امام خمینی(ره) و آرمان های ایشان در خصوص استکبار ستیزی و ایجاد همگرایی بین کشورهای اسلامی، از اهداف اصلی برگزاری این همایش است.

نوری افزود: برخی از افراد هم کیش ما نیستند ولی به واسطه تفکرات امام خمینی در زمینه مبارزه با ظلم و استبداد به ایشان تأسی کرده و از علاقمندان به امام(ره) هستند.

وی خاطرنشان کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌خواهیم با حضور برخی از اندیشمندان تفکر امام(ره) را تبیین کنیم تا کسانی با تفکر ذهنی خود نخواهند راه و منش امام خمینی را برای ما بیان کنند.

انتهای خبر./

نظرات کاربران