23. بهمن 1396 - 13:00
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خبر داد
افزایش 65 میلیارد تومان به اعتبارات عمرانی استان/ درمانگاه شمال شهر بیرجند احداث می شود
بیرجندرسا-نمایندگان امسال با پیگیری هایی که انجام دادند 65 میلیارد تومان به اعتبارات عمرانی خراسان جنوبی اضافه کردند که کار بسیار خوبی بود و بزرگی بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی در نشست خبری با رسانه های استان ضمن تبریک  سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: حضور حماسی مردم استان و ملت ایران که حضوری تماشایی را نشان دادند و قلب رهبری عزیز را شاد کردند و دشمنان را ناامید کردند مایه افتخار است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور مردم در صحنه موجب می شود قدرت دیپلماسی کشور در عرصه بین المللی و امنیت ماهم بالا برود گفت: در ارزیابی هایی که می شود وقتی می بینند ملت در صحنه حضور دارند ایجاد امنیت می کند و آثار مثبت فراوانی دارد و این کار نوعی جهاد فی سبیل الله بود و ثواب داشت.

وی با بیان اینکه من همواره مطالبات مردم را بیان کردم تاکید کرد: توجه داشته باشیم که با توجه به نقشه ای که سازمان سیا و موساد و ال سعود برای ما طراحی کردند این است که همه اوضاع را سیاهنمایی کنند و آمارهای دروغ بدهند و در شبکه های اجتماعی و رسانه ها این بحث را بیان کنند و این موضوع کاملا طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی که در رسانه ها داریم همواره در اختلاس ها نام افراد را برده ایم و البته بجا بوده است و باید محکم برخورد شود، گفت: ولی آیا انقدر که مشکلات را صدها باز ذکر می کنیم ایا مسئولینی که سالهاست مسئولیت دارند را و سالم زندگی کردند را اسم برده ایم؟!

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: ما مسئولین صالح و سالم که از جناح های مختلف هستند کم نداریم.

حجت الاسلام عبادی یادآور شد: این باعث شده که اهداف آنهایی که امنیت ملی ما را نشانه رفته اند دامن زده بشود، رقابت های سیاسی موجب نشود که همه چیز سیاهنمایی بشود و فقط به دنبال ایرادات باشیم که گویی هیچ کار خیری انجام نشده است واین بازی در زمین دشمن است که متاسفانه مشکل کل کشور است و فقط مرتبط با استان ما نیست.

وی در ادامه به موضوع انتقال آب به 3 استان شرقی سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: این انتقال بنا است با یک سیستم انجام بشود که توسط نمایندگان هر سه استان همواره پیگیری شده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتقاد داریم که بحران آب در شرق کشور مهمتر از مرکز استان است گفت: چون مرز و امنیت باید برقرار باشد و اگر تخلیه نیروی انسانی صورت بگیرد امنیت دچار مشکل می شود.

دولت بیشتر توجه کند

حجت الاسلام عبادی طرح را شامل پیشرفت های نرم افزاری دانست و گفت: متاسفانه این طرح وارد بخش سخت افزار نشده و انتظار داریم که دولت بیشتر توجه کند.

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر ما مطالبه گری نکنیم این طرح فراموش می شود و ما وظیفه پیگیری داریم چراکه اگر این فشارها وارد نشود، کار انجام نمی شود.

جزء معدود استان ها بودیم که این طرح اجرا شد

حجت الاسلام عبادی با اشاره به طرح باروری ابرها گفت: سال گذشته باروری ابرها در خراسان جنوبی انجام شد که جزء معدود استان هایی بودیم که این کار صورت گرفت و امسال هم با وزیر نیرو و معاونینش جلسات مکرری داشته ایم و مطالبه گری زیادی در این خصوص داشته ایم.

وی افزود: دکتر میدانی معاون وزیر نیرو قول داده است که اولین استان که این طرح اجرا شود خراسان جنوبی است و انشالله از اواسط اسفند با توجه به شرایط این طرح قابل انجام است.

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: نباید در بحث آب به بهانه اینکه قرار است انتقال اب انجام شود از آب موجود به طریق نادرستی استفاده کنیم و اینکه مردم تصور کنند انتقال اب جایگزین خوبی برای آب های زیرزمینی است اشتباه است چراکه هزینه بالای این آب برای کشاورزی مناسب نیست و فقط برای مصارف خانگی و صنعت و معدن کاربرد دارد.

لزوم توجه به طرح های آبخیزداری در استان

وی با بیان اینکه ما باید بتوانیم از آبهای موجود مثل باران خوب استفاده کنیم و طرح های آبخیزداری را تقویت کنیم گفت: طبق گفته متخصصان چند برابر کمبود منابع آب زیرزمینی ما با روان آب ها ازبین می رود چراکه طرح های آبخیزداری موجب نگهداشت بیشتر آب و جذب بیشتر در زمین می شود.

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: حدود 6 ماه قبل در دیداری که با رئیس مجلس داشتم این موضوع و مسئله انتقال آب به روستا ها را مطرح کردم که تصمیم بر این شد که این موضوع با تهیه طرحی به تایید مقام معظم رهبری برسد.

اختصاص 500 میلیون دلار از اعتبارات صندوق توسعه با پیگیری های صورت گرفته

حجت الاسلام عبادی افزود: بعد از بررسی های کارشناسان استان، این طرح آماده شد و با دستور مقام معظم رهبری مجوز استفاده 500 میلیون دلار از اعتبارات صندوق توسعه صادر شد و در بودجه امسال آمده است که برداشت شود.

وی با اشاره به سفیر وزیر مخابرات به استان گفت: این سفر برای گسترش زیرساختهای مخابراتی بوده است تا مشکلات روستاها و بخش هایی که در این زمینه دچار مشکل هستند را کاهش بدهد.

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر کار نیز باتوجه به دعوت رسمی که چند هفته قبل از ایشان داشتم انجام شد که به وعده خود عمل کردند گفت: درمانگاه شمال شهر بیرجند خواسته ما از وزیر کار بود که باتوجه به مشکلات مردم ضروری بود البته درمانگاه دیگری هم از طرف دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند راه اندازی شده است.

صدور مجوز تاسیس درمانگاه شمال شهر بیرجند

حجت الاسلام عبادی صدور مجوز تاسیس درمانگاه تامین اجتماعی را از برکات سفر وزیر دانست و افزود: این موضوع مصوب شد و در بودجه سال آینده تامین اجتماعی طبق گفته خودشان آورده شده است.

توسعه مرکز رفاهی بیمارستان حضرت ابوالفضل بیرجند

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: توسعه مرکز رفاهی بیمارستان حضرت ابوالفضل که زیرنظر تامین اجتماعی است از مواردی بود که در این سفر کلنگ آن زده شد که با انجام آن همراهان بیمار از سراسر استان و کشورهای دیگری که بیایند می توانند استفاده کنند.

حجت السلام عبادی تصریح کرد: افتتاح 120 واحد برای معلولین و خودروهای خدمت برای افرادی که تسهیلات ارزان قیمت دریافت کرده بودند نیز از دیگر موارد این سفر بوده است.

لزوم تحول فکری و فرهنگی در سیستم اجرایی استان

وی در ادامه با بیان اینکه سیستم اجرایی ما نیازمند یک تحول فکری و فرهنگی است گفت: با کمک استانداری و رسانه ها این کار قابل انجام است و مدیران غیربومی که از سایر استان ها می آیند هم همین درخواست را دارند که باید کمی شجاعانه تر برخورد شود.

پیشرفت های خوب جاده بیرجند - قاین

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جاده بیرجند- قاین پیشرفت خوبی داشته و تمام محور به پیمانکاران قوی سپرده شده است گفت: البته دولت بدهی به پیمانکاران دارد و برای این منظور پیگیری شده است تا بدهی ها پرداخت شود.

وی علت تاکید زیاد روی محور بیرجند –قاین نسبت به سایر جاده های بیرجند را بار ترافیکی و تردد خودروهای سنگین عنوان کرد.

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسأله راه آهن گفت: خوشبختانه کلنگ راه آهن زده شد که اقدام بسیار مهم و روبه جلویی است.

حجت الاسلام عبادی چشم انداز راه آهن را بالاتر از طرح انتقال آب دانست و افزود: این طرح پیشرفت های خوبی داشته است و در مجلس مصوبه ای را گذراندیم که احداث راه آهن شرق و دیگر راه آهن ها تسهیل شود.

مصوبه ای که موانع سرمایه گذاری فاینانس را برطرف می کند

وی تصریح کرد: طبق این مصوبه برای سرمایه گذاری 15 درصدی دولت در طرح فاینانس، چون اعتبار زیادی را نیاز دارد و برای دولت سنگین است، با این مصوبه می شود از صندوق توسعه برداشت کرد که مانع بسیار بزرگی برای فاینانس طرح هایی مثل راه آهن برداشته شد.

افزایش 65 میلیارد تومان به اعتبارات عمرانی استان

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی درخصوص مسئله بودجه گفت: نمایندگان امسال با پیگیری هایی که انجام دادند 65 میلیارد تومان به اعتبارات عمرانی استان اضافه کردند که کار بسیار خوبی بود البته سال گذشته خیلی بیشتر موفق بودیم و حدود 350 میلیارد تومان به اعتبارات اضافه شد که بعد از انقلاب همچین اتفاقی نیافتاده بود.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در بررسی بودجه نباید فقط مبلغ را درنظر بگیریم گفت: جمعیت نیز خیلی مهم است و این نوع مقایسه اشتباه است چراکه باید سرانه را درنظر بگیریم.

سال گذشته رتبه اول افزایش بودجه را در کشور داشته ایم

وی با تاکید بر اینکه مقایسه بودجه با سایر استان ها منطقی نیست بیان داشت: مسافت ها، محرومیت ها و جمعیت ها را در اختصاص بودجه تاثیرگذارند و سال گذشته رتبه اول افزایش بودجه دربین استان ها را داشته ایم اما امسال تمام استان ها با کاهش بودجه همراه بوده اند.

اختصاص تسهیلات اشتغالزایی 8 درصدی

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جذب تسهیلات اشتغال در کشور رتبه اول را داشته ایم در سطح استان، گفت: مدیران خیلی خوب استفاده کردند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغالزایی خوبی در همین زمینه از طرف بنیاد مستضعفان برای مردم استان در نظر گرفته شده است گفت: با توافقی که با دولت انجام شده است تسهیلاتی با 8 درصد به متقاضیان اعطا خواهد شد.

انتهای خبر./

نظرات کاربران