آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
23. بهمن 1396 - 12:39
حجت الاسلام عبادی
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مواردی که امنیت ما را تأمین می کند حضور و بصیرت مردم است و این مسائل از داخل و خارج رصد می شود گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن در شبکه های غربی بازتاب خوبی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی شب گذشته در جمع نمازگزاران مسجد آل رسول بیرجند با تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: راهپیمایی امروز ملت عزیز ایران جای سپاس و تقدیر دارد که در دفاع از ارمانهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و دفاع از استقلال و ازادی و جمهوری اسلامی سه چیز بسیار ارزشمندی که بعد از انقلاب به برکت نظام و پیروی از ولایت نصیب ما شد، حضور پرشوری داشتند.

وی با بیان اینکه در این 40 سال اگر مردم در صحنه و پشت سر امام و رهبری نبودند یقینا ما اینجا نبودیم گفت: سختی های فراوان را ملت با امدادهای غیبی رد کرد و خدا نیز کمک کرد.

فشارهای اقتصادی دشمنان، برای ناکارآمد نشان دادن نظام است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: فشارهای اقتصادی که امروز از طرف امریکا اعمال می شود یک پروژه برنامه ریزی شده و مدون است که مشکلات اقتصادی را دامن بزنند و چند هدف در این راستا دارند.

حجت الاسلام عبادی اضافه کرد: آنها به دنبال این بودند که مردم از کارآمدی نظام و انقلاب ناامید بشوند و نیز جلوی پیشرفت ایران را بگیرند چون امریکایی ها پیشرفت اقتصادی و ... یک ملت را برای خود خطر محسوب می کنند چون این را نوعی بدآموزی برای سایر ملت های تحت سلطه خود می دانند .

وی بحران داخلی و خارجی و تحریم ها را برنامه هایی دانست که برای کشورهای مستقل ازسوی آمریکایی ها برنامه ریزی شده است و افزود: همه این کارها برای این است که نتوانند به پیشرفت خود برسند و با تبلیغات بگویند اینها ناکارآمد هستند منتها برای هر کشوری به تناسب قدرت آن کشور این برنامه را اجرا می کنند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از مشکلات نیز بخاطر کم کاری برخی مسئولان نیز است گفت: یقینا اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری آنطور که باید و شاید درست اجرا نشده است.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: چون دشمن با ما جنگ اقتصادی دارد، نسخه ای را مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی مشخص فرمودند که در برابر این تحریم ها اقتصاد بتواند مقاومت کند چون این ها دست بردار از تحریم نیستند و نخواهند بود.

باید پایه های اقتصاد طوری چیده شود که در تحریم ها نلرزد

وی با بیان اینکه اقتصاد ما باید متکی بر درون باشد که البته باید با بیرون هم ارتباط داشته باشد گفت: برای است که اگر تحریم شد بتواند مقاومت کند نه اینکه مردم از گرسنگی اذیت بشوند .

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید پایه های اقتصاد طوری چیده شود که در تحریم ها نلرزد و اگر به این توامندی دست یافتیم و جلو رفتیم، خودشان در تحریم ها کم می آورند اما اگر نقطه ضعف پیدا کردیم امریکا و اروپا همان نقطه ضعف را تا آخر رها نمی کنند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه دوسال قبل از اینکه تحریم ها به نتیجه برسد من با یک کارشناس که در علوم سیاسی متخصص بود صحبت کردم گفت: او گفت که چون آمریکایی ها می دانند که جهش اقتصادی در کشور می خواهد شکل بگیرد، به هر بهانه ای می خواهند تحریم ایجاد کنند و اقتصاد ما را با تحریم و دیگر برنامه قفل کنند تا اقتصاد ما نتواند رشد کند.

وی افزود: من همان زمان که امام جمعه موقت بودم گفتم که می خواهند اقتصاد ما را قفل کنند و به دو سال نرسید که تحریم ها به جرم استقلال و جلوگیری از پیشرفت ما اعمال شد.

اقتصاد مقاومتی می تواند در تحریم ها به کمک کشور بیاید

رئیس مجمع نمایندگان مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: چون چارچوب اقتصاد ما مقاومتی نبود از تحریم ها خیلی آسیب دید و درآمد سرانه مردم افت کرد.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه از مواردی که امنیت ما را تأمین می کند حضور و بصیرت مردم است و این مسائل از داخل و خارج رصد می شود گفت: راهپیمایی امروز در شبکه های غربی بازتاب خوبی داشته است.

وی در ادامه درخصوص بودجه و مسائل مرتبط با آن گفت: با توجه به اینکه فصل بودجه است، نماینده های استان امسال با پیگیری هایی که انجام دادند 65 میلیارد تومان به اعتبارات تملک دارای استان اضافه کردند که کار بسیار خوبی بود البته سال گذشته خیلی بیشتر موفق بودیم و حدود 350 میلیارد تومان به اعتبارات اضافه شد که بعد از انقلاب همچین اتفاقی نیافتاده بود.

معافیت مالیاتی برای درآمدهای زیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بودجه امسال معافیت مالیاتی برای درآمدهای زیر 2 میلیون و 300 هزار تومان برای مشاغل آزاد و دولتی اعمال شده است گفت: برای درآمدهای بالاتر نیز، مالیات از 10 درصد تا 35 درصد اعمال می شود.

حجت الاسلام عبادی در ادامه با بیان اینکه باتوجه به اینکه درگیر خشکسالی هستیم اعتبارات در بخش آبخیزداری کم بوده است و آبرسانی به روستاها خیلی دچار مشکل است گفت: بودجه های دولتی کفاف نمی دهد و طبق پیگیری هایی که با رئیس مجلس داشتیم قرار شد طرحی آماده کنیم تا پس از تایید رهبری از اعتبارات صندوق توسعه بشود استفاده کرد.

تخصیص ۵۰۰ میلیون دلار برای طرح های آبخیزداری و آبرسانی

وی افزود: با آماده شدن این طرح دستور 500 میلیون دلار برای توسعه آبخیزداری و آبرسانی به روستاها ضمیمه لایحه بودجه شده است که بسیار کار بزرگی است و تصویب خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دیداری که با وزیر کار حدود یک ماه قبل داشتم از ایشان خواستم که به استان ما سفری داشته باشند گفت: ایشان هم گفتند تا یک ماه دیگر می آییم و با اینکه تب و لرز داشتند به قول خود عمل کردند که این از برکات نظام است که چنین مسئولان دلسوزی داریم.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به عملکرد قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه معاون اول دولت اسبق را باتوجه به فساد اقتصادی که داشت به زندان فرستاد، فلان آقازاده که پدر از شخصیت های بزرگی بود باتوجه به تخلفات به زندان رفت، این قوه قضائیه که جناح چپ و راست برایش مطرح نیست و هرجا مفسدی می بیند با او برخورد می کند جای تشکر دارد و باید از این مسائل تقدیر کنیم.

وی افزود: مفسد اقتصادی نه به جناح چپ مرتبط است و نه به جناح راست چون او برای دزدی خودش برای سوءاستفاده بیشتر این کار را می کند و در این مسائل موضوع را جناحی نکنیم.

رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی درخصوص بارورسازی ابرها گفت: به شدت پیگیر این موضوع هستیم، روز گذشته معاون وزیر نیرو طی تماسی که با من داشتند گفتند که در جایی به صورت آزمایشی انجام شده است و شما مطمئن باشید اگر قرار شد این امر صورت بگیرد اولین جایی که این کار بشود در استان خراسان جنوبی خواهد بود.

پیشرفت جاده بیرجند-قاین خوب است

حجت الاسلام عبادی درخصوص جاده بیرجند- قاین گفت: پیشرفت کار در دو سال گذشته نهایت سرعت را داشته است و یک متر از جاده وجود ندارد الا این که دست پیمانکار است و پیمانکاران هم درحال کار هستند .

وی با اشاره به اینکه در دولت آقای احمدی نژاد این جاده جزء پروژه های مهرماندگار حساب شد که دولت موظف شد تا آخر دولت آن را تمام کند افزود: این پروژه در یک سال آخر دولت تصویب شد و بنا بود در یک سال انجام شود اما زمانی که تحریم ها آمد تمام پروژه های مهر ماندگار در کل کشور تعطیل شد.

رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مورد این جاده دو بار وزیر استیضاح شد، یک بار سوال کردم، پیگیری ها و جلسات مکرر و مکاتبات زیادی انجام شد که نهایتا آقای وزیر گفت من این راه را به هر شکلی که شده علی رغم وضعیت، تمام می کنم و هیچ محدودیت اعتباری برای این قائل نیستم.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه از آن روز به بعد این پروژه سرعت بسیار خوبی داشته و از این سریعتر نمی شود انجام داد گفت: چون منطقه کوهستانی است و کار زمان‌بری است و الحمدلله پیشرفت آن در دوسال اخیر خیلی خوب بود و قولی که مسئولین داده اند این است که تا پایان سال آینده انشاالله این جاده به پایان می رسد.

وی با بیان اینکه در 3 سال قبل پروازهای بیرجند 12 تا بوده و الآن به 20 تا 24 پرواز رسیده است که پیگیری های زیادی انجام دادیم گفت: حتی پرواز بیرجند –کیش هم که مورد تقاضای برخی از شهروندان بود راه اندازی شد اما به دلیل اینکه مورد استقبال مواجه نشد بعد از ارائه دو سه سرویس تعطیل شد.

رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی قانون گذاری و نظارت را دو وظیفه اصلی مجلس دانست و عنوان کرد: بازوی نظارتی مجلس دیوان محاسبات است که عملکرد اقتصادی دستگاه ها را بررسی می کند و اگر دستبردی در اعتبارات ببرند براحتی توسط دیوان محاسبات قابل مشاهده است.

حجت الاسلام عبادی افزود: اختلاس ها خارج از این سیستم دیوان محاسبات اتفاق می افتد و معمولا در بانک صورت می گیرد که زیرمجموعه بانک مرکزی است که آنجا باید نظارت داشته باشند.

وی با بیان اینکه نظارت باید بیش از این باشد اعلام کرد: اگر کار نماینده نظارت و قانونگذاری باشد وضعیت بهتر از این خواهد بود اما پیگیری مسائل مختلف چون در کل کشور غلط جا افتاده است و همه مردم از نماینده انتظار دارند که این مشکلات حل شود دیگر فرصت زیادی برای امر نظارت نمی ماند.

رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی یکی از ابزارهای نظارتی مجلس را تحقیق و تفحص عنوان کرد و افزود: عضو هیئت تحقیق و تفحص از صنددوق ذخیره فرهنگیان هستم و جزء سه نفر اولی هستم که آن را امضا کردم و هیچکس خبر نداشت که آنجا مفاسدی اتفاق افتاده است.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: حتی برخی بنده و امثال من را تهدید هم کردند ولی هزار میلیارد هزار میلیارد، از آنجا مفاسد در آوردیم و جلوی مفسده را گرفتیم.

انتهای خبر./

نظرات کاربران