22. بهمن 1396 - 15:18
 تولیت آستان قدی رضوی
بیرجندرسا-حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه سخنان رهبری برگرفته از دین بوده و حلقومش حلقوم دین و سخن خدا و پیامبر است گفت: امروز توانمندترین آگاه ترین و دلسوزترین فرد به این ملت رهبری است و سخن او سخن همه ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در سخنرانی راهپیمایی 22 بهمن در بیرجند اظهار داشت: فقر و فساد زیبنده کشور ما نیست مبارزه با فساد دستور کار نظام است مردم در سال 57 هم به دنبال جامعه ای که در آن فساد تبعیض نباشد بودند و امروز هم بر آن تاکید می‌کنند.

وی با بیان اینکه  تجدید میثاق با رهبری و ولایت پیام این حرکت عظیم و خروش ملی است بر وحدت و انسجام امت اسلامی تاکید کرد و افزود: این حضور پر معنا و بسیار ارزشمند ملت بزرگ ایران را ارج می نهیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: عنصری که در امت جمهوری اسلامی وجود دارد این است که هیچگاه امت متوقف نمی‌شود و همواره این ملت به عقب بر نمی‌گردد زیرا برگشت به عقب فکر جاهلی بود و امت اسلامی به پیش می‌رود نه عقب گرد دارد و نه توقف و پیام آن پیشرفت و دستاوردهایی برای مردم امت اسلامی دارد.

 تولیت آستان قدی رضوی

نعمت ولایت با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست

حجت الاسلام رئیسی افزود: امروز آنچه در ایران 40 ساله نصیب ملت ایران شد نعمت عظیمی است که با هیچ نعمتی قابل مقایسه نیست زیرا نعمت ولایت با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست خدا ما را غرق نعمتهای مادی معنوی قرارداده و تنها برای نعمت ولایت منت گذاشت.

وی بیان داشت: جشن 22 بهمن تنها بیان تاریخ و روایت آنچه در 40 سال پیش از انقلاب رخ داده نبوده بلکه تجلی پیروزی های ملی و فراملی ملت ایران است و ملت به معنای یک مجموعه هدفدار و مقصد دار است که هماره پویا و به سمت آرمان هایش حرکت می کند.

عنصر امام، عنصری تعیین کننده است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: عنصر امام و مقتدا در امت تعیین کننده است، امام در این کشور کار بزرگی انجام داد که اولین گام احیای اسلام بود و در این سالها دشمن تلاش کردند تا اسلام را منزوی کنند اما کار بزرگ امام خاتمه دادن به حکومت ستم شاهی بود که باعث ننگ برای ملت ایران بود زیرا در بیان خیانت های رژیم شاهنشاهی همین بس که حضور برای خارجی ها در کشورمان فراهم شده و برای مردم ما يک سرباز آمریکایی حرف و تعیین تکلیف می‌کرد .

حجت الاسلام رئیسی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خداوند نعمت‌های بی‌شماری را به ملت ایران عطاء کرد که بزرگترین آن نعمت ولایت و رهبری دینی است و بزرگترین کار امام(ره) احیاء اسلام بعد از ۲۵۰ سال تلاش استکبار و غرب برای منزوی کردن اسلام بود.

وی با بیان اینکه قانون کاپیتولاسیون یکی از مواردی بود که به دلیل حضور استکبار در کشور برای ما وجود داشت، افزود: آنچه که استکبار نسبت به ملت ایران تعیین کننده باشد ننگ بزرگی برای کشور ما بود اما امام خمینی(ره) به این امر خاتمه داد.

 تولیت آستان قدی رضوی

دین در موضوعات مختلف حرف برای گفتن دارد

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه عده ای تصور می کنند دین فقط یک مسئله فردی است که به ارتباط انسان با خدا بر می گردد گفت: دین برای عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

حجت الاسلام رئیسی افزود: عده‌ای می‌گویند مگر می شود با دین جامعه را مدیریت کرد ولی امام و ملت ایران در ۲۲ بهمن ثابت کردند که این امر شدنی است.

 تولیت آستان قدی رضوی

نسل جدید باید بداند چه اتفاقاتی در گذشته افتاده است

وی با بیان اینکه نسل جدید باید بداند چه اتفاقاتی در زمان شاهنشاهی رخ داده است، اظهار داشت: باید نسل جوان بداند چه  اتفاقی افتاده که می‌خواهیم آن را جشن بگيريم و یکی از آن اتفاقات ایجاد حکومتی برمبنای دین و آموزه‌های دینی بود امروز برخی دین را امور فردی بیان می‌کنند.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: در رژیم پیشین استقلال فرهنگی و سیاسی ایران فروخته و سرنوشت ملت به دست مستشاران خارجی داده شد که در عرصه های مختلف کشور تصمیم گیری می کردند.

حجت الاسلام رئیسی افزود: دين برای اداره زندگی معاصر جامعه در عرصه های مختلف سخن و پاسخ دارد سکولاریسم الحادی تنها تهدید برای ما نیست دانشگاه‌ها، حوزه‌های ما، فرهیختگان ما تهدید برای آنها تنها سکولاریسم نیست، سکولاریسم اجتماعی یعنی کسانی که دین را فردی معرفی و برای آن ارزش جایگاهی قائل نمي‌شود از دیگر تهدیدات بوده زیرا برخی  می‌گویند مگر می‌شود با دین جامعه را سعادتمند کرد  واین درحالی است که آنچه شاهدیم این است که به برکت دین خون شهدا حاصل شده است.

 تولیت آستان قدی رضوی

رفع ظلم از مردم جهان، از اهداف انقلاب بوده است

وی افزود: 22بهمن و انقلاب نهضت اسلامی را در مرزهای جغرافیایی محصور ندانست رفع ظلم از مردمی که امروز تحت ستم اند از دیگر اهداف انقلاب بود و کم کم  نهضت اسلامی نهضتی فراگیر شد و این بیداری که امروز شاهد آن هستیم هویت خود را مردم باز یافته و همه می‌خواهند مسلمان زندگی کنند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مگر می‌شود ملتی که این همه میزان ذخایر نفتی، نیروی کار آمد متخصص، با وجود این ملت مگر می‌شود مشکل باشد، اگر مشکلی در جامعه وجود دارد، از آن جایی است که برخی به توانمندی جوانان اعتماد نکرده و گره گشایی را در خارج مرزها می‌دانند اما رهبری تاکید دارند اقتصاد مقاومتی برون زا و برون نگر یعنی باید از توانمندی علمی داخل کشور استفاده شود.

حجت الاسلام رئیسی افزود: ما کی گفتیم به تجربه دیگران نگاه نمی‌کنیم ما مدعی هستیم اقتصاد ما اقتصاد برون زا است بدست توانمند متخصصان داخلی است در انقلاب خیزش هایی که اتقاق افتاده باوری بوده که ملت باید یا وابسته به شرق و یا غرب باشد اما اثبات شد که می توان اصل نه شرفی نه غربی بودن را عملیاتی کرد امسال که در آستانه 40 سالکی هستیم اثبات شده نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی است.

توانمندترین، آگاه‌ترین و دلسوزترین فرد به ملت، رهبری است

وی با بیان اینکه سخنان رهبری برگرفته از دین بوده و حلقومش حلقوم دین و سخن خدا و پیامبر است گفت: امروز توانمندترین آگاه ترین و دلسوزترین فرد به این ملت رهبری است و سخن او سخن همه ملت ایران است.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: آنچه امروز در سالانه انقلاب مطرح است این است که باید به این گفتمان پایبند بود وحدت و انسجام ملی حفظ شود چراکه دشمن به دنبال تفرقه است  و باید راهبرد دشمن را نقش بر آب کرد، آنچه این گفتمان اقتضا دارد الگوی پیشرفت را ترسیم و در قالب بومی منطبق با ارزش های دینی ترسیم شود جامعه ای بر پا شده مبارزه با فقر، تبعیض مبارزه با فساد سرلوحه کار امام و رهبری است.

 تولیت آستان قدی رضوی

فقر و فساد زیبنده کشور ما نیست

حجت الاسلام رئیسی گفت: فقر و فساد زیبنده کشور ما نیست مبارزه با فساد دستور کار نظام است مردم در سال 57 هم به دنبال جامعه ای که در آن فساد تبعیض نباشد بودند و امروز هم بر آن تاکید می کنند.

وی افزود: آنچه رهبری به همه دولت مردان فرمود این بود که باید شبکه ملی تاسیس شود زیرا راه اندازی شبکه ملی ما را از خطرها مصون می‌سازد شبکه ملی امری روشن و برتر است، کار کردن روی این امر کاری شدنی است اقتصاد فضای مجازی امروز صد هزار نفر را مشغول کرده اگر ملی باشد بیشتر فضای اشتغال فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه  امروز همه نهادها احزاب گروه‌های سیاسی باید دست به دست هم دهیم تا کشور پیشرفت کند، اظهارداشت: باید به سمت جامعه منسجم پیش رفت زیرا اگر کار را به مردم واگذار کنیم مشکلات برطرف می شود.

 تولیت آستان قدی رضوی

مردم در همه عرصه ها توانمند هستند

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم  نشان داده اند در همه عرصه‌ها توانمند هستند در جبهه های ما مردم خود رفتند این کشور مزین به حضور مردم است، خاطرنشان کرد: دشمن دنبال آن است تا حوزه تاثیرگذاری جمهوری اسلامی در منطقه  کمرنگ و محدود کند اما معتقدیم کارشناسان باید نظارت کرده و از محدود سازی منطقه در جهان پرهیز شود.

انتهای خبر./

نظرات کاربران