19. بهمن 1396 - 12:12
بیرجندرسا-رئیس فدراسیون ورزش های کارگری از فعالیت ۱۳ میلیون کارگر در کشور خبر داد و گفت: تا کنون کارگران ۱۵۰ مدال در مسابقات بین المللی کسب کرده اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید امیر حسینی صبح پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، در ایران، شهرستان بیرجند را با ورزش های باستانی می شناسند، گفت: در حال حاضر ۲۲ زورخانه در استان فعال و هفت زورخانه دیگر در دست ساخت است.

وی با اشاره به دیگر ظرفیت های خراسان جنوبی بیان کرد: این استان دارای ۸۰۰ مکان تاریخی ثبت ملی و سه اثر جهانی است که ظرفیت بسیار بزرگی برای استان است.

حسینی حضور ۱۰ هزار دانشجو را فرصت و پتانسیل بالایی برای خراسان جنوبی دانست و گفت: باید از این ظرفیت ها در راستای پیشرفت استان استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در خصوص جهانی سازی ورزش زورخانه ای از ظرفیت های استان بهره برداری های زیادی شده است، گفت: شرکت تولیدی تایر در بیرجند با ایجاد یک هزار و ۲۰۰ اشتغال جایگاه بسیار خوبی را در کشور کسب کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳ میلیون و ۵۰۰ نفر کارگر در کشور فعالیت می کنند، اظهار داشت: تعداد کارگران کشور به علاوه جمعیت خانواده های آن ها به بیش از ۴۰ میلیون نفر می رسد.

حسینی با بیان اینکه تا کنون کارگران ۱۵۰ مدال در مسابقات بین المللی کسب کرده اند، گفت: خوشبختانه مردم ایران در هر عرصه ای حضور پیدا کنند موفق هستند و در عرصه ورزش نیز توانمندی های خوبی در کشور وجود دارد.

رییس فدراسیون ورزش های کارگری با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت بسیار خوبی از توسعه ورزش کارگری دارد، افزود: در مسابقات قهرمانی کارگری امسال حدود پنج هزار نفر شرکت خواهند کرد.

انتهای خبر./

نظرات کاربران