19. بهمن 1396 - 8:19
بیرجندرسا-مسؤول خانه کارگری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هیچ‌کس برای آموزش هزینه نمی‌کند و تنها در درمان هزینه می‌شود، گفت: برخی از کارگران معدن در استان ۱۰ ماه حقوقی دریافت نکرده است، آیا مسؤولان دست‌های ترک‌خورده کارگر را نمی‌بینند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل ازخبرگزاری فارس، ام‌البنین میرابی در شورای اشتغال خراسان‌جنوبی اظهار داشت: آنقدر که دولت بخش درمان بها می‌دهد به بخش آموزش و پیشگیری توجه نمی‌کند زیرا درمان برای عده‌ای پول‌ساز است.

وی با بیان اینکه هیچ‌کس برای آموزش هزینه نمی‌کند و تنها در درمان هزینه می‌شود، گفت: برخی از کارگران معدن در استان ۱۰ ماه حقوقی دریافت نکرده است، آیا مسؤولان دست‌های ترک‌خورده کارگر را نمی‌بینند؟ 

مسؤول خانه کارگری خراسان‌جنوبی افزود: یک کارگر در عمق زمین وارد می‌شود و برگشت آن با خدا است اما باید برای یک حقوق حداقلی التماس کند و اگر اعتراض کند موضوع امنیتی می‌شود و می‌گویند به دولت توهین می‌کنید.

میرابی تصریح کرد: این کارگران اولین حامیان دولت هستند لذا کارگران هیچ‌وقت به هیچ دولتی توهین نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از اشکالات در کار دولت است، ادامه داد: همه‌جا که دولت کم می‌آورد و یا صندوق بازنشستگی در حال بازنشسته شدن است نگاه خود را به صندوق تأمین اجتماعی معطوف می‌کند که این صندوق، هزینه‌ها را جبران کند.

مسؤول خانه کارگری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: این نگاه دولت به آقای وزیر بهداشت اجازه می‌دهد که به هر بهانه‌ای بحث صندوق تأمین اجتماعی را مطرح کند.

میرابی اظهار کرد: امروز اعتراض بنده به سخن نگفتن کارگران، اعتراض به شخصی نبود بلکه اعتراض ما به تغییر نگاه به کارگران است، بسیاری از افراد در جامعه کارگر هستند و باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها شود.

وی افزود: جامعه کارگری تنها مربوط به افراد زحمتکش و با سطح سواد کم نیست بلکه باید باور کنیم که یک وزیر نیز مانند کارگر است و در منصب وزارت قرار دارد.

مسؤول خانه کارگری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه گاهی مواقع در وزارت تعاون رشته‌هایی آموزش داده می‌شود که خریدار ندارد و دارای بازار نیست، گفت: نمایندگان کارگران در بسیاری از کارگروه‌ها کجا هستند؟ چرا این نمایندگان در جلسات نیستند؟

انتهای خبر/

نظرات کاربران