19. بهمن 1396 - 8:13
وزیر تعاون
بیرجندرسا-وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه برای اشتغال استان از محل تبصره ۱۸ مبلغ ۴۹۳ میلیارد تومان و در محل اشتغال روستایی ۲۰ میلیارد تومان و از محل صندوق کارآفرینی امید ۴۸۳ میلیارد به استان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری فارس، علی ربیعی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان‌جنوبی اظهار داشت: امیداست به برکت روح امام بزرگ و شهدا حضور ما در استان با همکاری مسؤولان و نمایندگان استان سبب خیر و برکت در زندگی مردم شود.

*راه نجات و پیشرفت کشور برگشت به ارزش‌های انقلاب است

وی با بیان اینکه دهه فجر یک نماد نبوده بلکه این دهه یادآور تغییرات بنیادی و ارزش‌ها و آرمان‌هایی است که متأسفانه روزبه‌روز سبب کم‌کاری ما مسؤولان کمتر دیده می‌شود، تصریح کرد: راه نجات و پیشرفت کشور برگشت به ارزش‌های انقلاب بوده و باید این ارزش‌ها با تحولات اجتماعی منتقل شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: آنچه در زمان انقلاب موردنیاز بود به گونه‌ای دیگر مطرح می‌شود ولی رمز موفقیت ما برگشت به ارزش‌های انقلاب است.

ربیعی ایستادگی رهبری و ملت را نقطه قوت بزرگ کشور دانست و افزود: بر خلاف برخی از شعارها سنجش‌ها نشان می‌دهد که ایرانیان به ایستادگی خود می‌بالند و افتخار می‌کنند.

*اختصاص حدود هزار میلیارد تومان به خراسان‌جنوبی

وی عنوان داشت: خوشبختانه برای اشتغال استان از محل تبصره 18 مبلغ 493 میلیارد تومان و در محل اشتغال روستایی 20 میلیارد تومان و از محل صندوق کارآفرینی امید 483 میلیارد به استان اختصاص یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سال آینده سال خوبی برای این استان خواهد بود، تصریح کرد: که در این راستا در حوزه گردشگری و معدن بررسی می‌کنیم.

ربیعی خطاب به مسؤولان و مدیران اجرایی گفت: مسؤولیت اخلاقی ما این است که به مناسبت‌های انقلاب برگشته و زیبایی‌های زمان انقلاب را نشان دهیم.

*باید در بخش کارآمدی و اقتصادی بیشتر تلاش شود

وی ادامه داد: برای دیده شدن ارزش‌های انقلاب در حال حاضر به نظر می‌رسد باید در بخش کارآمدی و اقتصادی بیشتر تلاش شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه عقبه هر جامعه‌ای به سابقه تمدنی و فرهنگی آن برمی‌گردد که مبتنی بر آن عمل می‌شود، یادآور شد: فرهیختگی استان بوده که با وجود مشکلات این استان را ایستاده گذاشته و رو به توسعه قرار داده است.

*دشمن برای چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران توطئه‌های زیادی را در نظر دارد

ربیعی به مدیران و بدنه اجرایی استان تأکید کرد: دخالت دشمن در ایران یک واقعیت بوده و دشمن برای چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران توطئه‌های زیادی را در نظر دارد.

*9 میلیون دهه شصتی هنوز بیکارند

وی با اشاره به وضعیت اشتغال در کشور افزود: 9 میلیون دهه شصتی که باید دهه هشتاد مشغول به کار می‌شده‌اند هنوز سرکار نرفته‌اند که باید برای آن‌ها فکر کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: این واقعیت وجود دارد که در دوره‌ای مسؤولیت گرفته‌ایم که شاهد تحولات عظیم اجتماعی و تغییرات تکنولوژی‌ها بوده و با یک سری آسیب‌های نوین اجتماعی روبه‌رو هستیم.

ربیعی گفت: در آینده با جمعیت سالمندی روبه‌رو هستیم که نباید بگذاریم با فقر و معلولیت همراه شود.

*با توجه به کمبود منابع حق نداریم یک ریال را به هدر دهیم

وی با بیان اینکه مسئله آب عقلانیت نیاز دارد و تولید در روستاها باید با عقلانیت انجام گیرد، یادآور شد: منابع ما کم است و حق نداریم یک ریال را به هدر دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با توجه به کمبود منابع باید با عقلانیت و بهره‌وری تصمیم‌گیری مشکلات را حل کنیم.

*مسؤولان به میان مردم در روستاها و شهرها بروند

ربیعی با اشاره به اینکه باید سخت‌کوشی بیشتر از گذشته داشته و اعتماد مردم که سرمایه اجتماعی بوده افزایش دهیم، تصریح کرد: مسؤولان باید در میان مردم در روستاها و شهرها رفته و از نزدیک با مشکلات آن‌ها آشنا شوند.

وی یادآور شد: مدیران امروز باید هم شور و هم دل‌شوره داشته و با شور کار کنند و با دل‌شوره کار کردن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: باید ظرفیت‌ها را کنار یکدیگر گذاشته تا زمانی که به گذشته برمی‌گردیم حسرت از دست دادن فرصت‌ها را نخوریم.

*معیار ما میزان جذب اعتبارات نیست، توسعه اشتغال است

ربیعی با بیان اینکه معیار ما میزان جذب اعتبارات نیست بلکه معیار ما توسعه اشتغال است، تصریح کرد: با توجه به اشتغال ایجادشده در این استان یارانه به استان تعلق می‌گیرد.

*سهم استان در اشتغال روستایی 236 میلیارد تومان بوده است

وی با بیان اینکه سهم استان در اشتغال روستایی 236 میلیارد تومان بوده است، گفت: صندوق کارآفرینی امید در چهار سال اخیر به اندازه 17 درصد بیشتر از هشت سال گذشته رشد داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اولویت‌ها در این استان به‌درستی دیده شده است، اضافه کرد: جوامع محلی باید شکل یافته و گسترش یابند و این جوامع می‌توانند در میان مدت جای کمبود آب را بگیرند.

ربیعی با بیان اینکه مبارزه با فقر استان نیاز به برنامه دارد، خاطرنشان کرد: هیچ استانی بدون داشتن کانون توسعه داخلی نمی‌تواند رشد یابد.

انتهای خبر/

نظرات کاربران