18. بهمن 1396 - 18:31
شهرکی
بیرجندرسا- رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ۲۸۷ واحد صنعتی درخواست خود را در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات ثبت کرده اند که تاکنون هزار و ۴۲۱ میلیارد ریال به ۷۰ واحد در قالب طرح رونق پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، داوود شهرکی عصر امروز در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در سال جاری هشت جلسه کارگروه تسهیل به ریاست استاندار خراسان‌جنوبی و 111 جلسه به ریاست معاونان استاندار برگزار شده است.

وی گفت: سال گذشته و امسال، حفظ اشتغال و خروج از رکود و مشکل بازار فروش برخی از واحدها مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی تصریح کرد: در سال جاری در حوزه پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید، طرح‌های روستایی و مناطق محروم، طرح اشتغال فراگیر، طرح‌های مشاغل خانگی و اخیراً طرح کارا در مناطق عشایری و روستایی در نظر گرفته می‌شود.

شهرکی با اشاره به پرداخت تسهیلات مستقیم بانک‌ها به واحدهای تولیدی افزود: در پرداخت تسهیلات به صورت مستقیم، استان با پرداخت 685 میلیارد ریال به 543 واحد تولیدی، رتبه 19 در کشور را دارد.

وی افزود: از ابتدای امسال 287 واحد صنعتی درخواست خود را در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات ثبت کرده اند که تاکنون هزار و 421 میلیارد ریال به 70 واحد در قالب طرح رونق پرداخت شده است.

کسب رتبه سوم خراسان جنوبی در نسبت پرداخت تسهیلات رونق 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در نسبت پرداخت تسهیلات رونق 96 به نسب معرفی به بانک ها، استان با 52 درصد پرداخت به نسبت مصوب کارگروه رتبه  3 در کشور را داراست.

وی با اشاره به تعداد مصوب کارگروه تسهیل عنوان کرد: از کل تعداد ثبت نامی در سامانه 69 درصد مصوب کارگروه شده که میانگین درصد کشوری 51 درصد میباشد و به این لحاظ استان رتبه پنجم را در کشور دارد.

شهرکی به درصد پرداخت تسهیلات در استان اشاره و بیان کرد: از کل تعداد مصوب شده در کارگروه 17 درصد پرداخت شده که میانگین درصد کشوری 26 درصد میباشد و استان رتبه نوزدهم را در کشور دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: از میزان مبلغ تایید شده در  بانک‌های عامل 52 درصد پرداخت شده که میانگین درصد کشوری 29 درصد است و استان رتبه بیستم را در کشور دارد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال حدود 34 میلیارد تومان تسهیلات رونق و مستقیم که برای بانک‌ها در استان تعهد شده، پرداخت شود.

 

نظرات کاربران