15. بهمن 1396 - 14:16
شفیعی
بیرجندرسا-فرماندار شهرستان خوسف با بیان اینکه رتبه اول کانی‌های فلزی را در خراسان جنوبی داریم، گفت: در بحث اسانس گیری از گل نرگس و فرآوری گیاهان دارویی نیز سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده است.

محمد شفیعی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا اظهار داشت: تلاشمان را برای برطرف کردن مشکلات مردم به کار ببندیم .

وی افزود: باید از تمام ظرفیت های خودمان استفاده کنیم و باید ظرفیت ها شناسایی شود و باتوجه به ظرفیت ها برنامه ها انجام شود.

وی گفت: 97 درصد عناب کشور در استان خراسان جنوبی و بخش عمده آن در شهرستان خوسف تولید می شود به همین منظور 2 کارخانه در زمینه فرآوری عناب مجوز گرفته اند و همچنین در بحث اسانس گیری از گل نرگس و فرآوری گیاهان دارویی نیز سرمایه گذار، اعلام آمادگی کرده است.

فرماندار شهرستان خوسف گفت: باتوجه به خشکسالی ها 5هزار عدد کول با همکاری شرکت تعاونی عشایری تولید شده است که جهت مرمت قنوات در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

شفیعی با بیان اینکه دو ناحیه صنعتی در خوسف داریم گفت: در ناحیه شماره 1 سه واحد فعال است و بقیه واحدها بدون استفاده باقی مانده است و در ناحیه شماره 2 که قرار است به یک شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی تبدیل شود سرمایه گذار خارجی آن در واحد تولید چدن سرمایه گذاری کرده است.

وی گفت: ما رتبه اول کانی های فلزی در استان را داریم، به گونه ای بزرگترین معدن مس زیر زمینی کشور در این شهرستان واقع شده است و در بحث طلا، معادن شادان، خونیک و طاهرآباد در این شهرستان واقع شده است .

فرماندار خوسف همچنین از تعریف نشدن یک پروژه ملی در سالهای گذشته در شهرستان انتقاد کرد  وگفت: دولت به پروژه هایی که بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد کمک می کند.

انتهای خبر./

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران