14. بهمن 1396 - 10:06
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مسئولین نباید سطح زندگی شان تفاوت چندانی با مردم داشته باشد و خداوند واجب کرده که در سطح پایین‌ترین طبقات جامعه زندگی کنند تا محرومین به لحاظ روحی آسیب نبینند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با رئیس و معاونین سازمان نظامی و قضایی

نیروهای مسلح خراسان جنوبی با لزوم پرداختن به مسئله محبت در جامعه اظهار داشت: اصل دین بر پایه محبت است  و بسیاری از انسان‌ها ممکن است ادعای محبت به خداوند را داشته باشند.

وی افزود: در میدان عمل و آزمایش اثبات می‌شود که فرد چقدر در ادعای خودش در مورد خدا دوستی صادق است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی نقش تزکیه نفس و تقوا در انجام کارها را مهم دانست و گفت: زمانی که امکان رشوه گرفتن و گناهان فراهم می‌شود فرد باید ثابت کند که چقدر در ایمان و خدادوستی پابرجا است.

حجت الاسلام عبادی

مجازات با محبت امکان پذیر است

حجت الاسلام عبادی در خصوص جایگاه محبت در مجازات ها بیان داشت: ممکن است برخی تصور کنند که مجازات مجرم با محبت در تضاد است اما همین مسئله نیز مصداق انسان دوستی است چرا که هم فرد مفسد را از ادامه کار غلط باز می‌دارد و هم جامعه را از خطرات مختلف حفظ می‌کند.

وی افزود: وقتی حرف از مقابله با ظالم و کافر می‌زنیم درواقع به این معنا است که با اصل کفر و ظلم مخالفیم، نه اینکه با شخص ظالم و کافر مشکل داریم.

 امام جمعه بیرجند در ادامه با اشاره به فاصله طبقاتی ایجاد شده در جامعه اظهار کرد: در چنین شرایطی مسئولین نباید سطح زندگی شان تفاوت چندانی با مردم داشته باشد و خداوند واجب کرده که در سطح پایین‌ترین طبقات جامعه زندگی کنند تا محرومین به لحاظ روحی آسیب نبینند.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: زمانی که مسئولان در سطح زندگی شان را در سطح پایین‌ترین طبقات جامعه و بر محور ساده‌زیستی قرار می دهند محرومان با مقایسه سطح زندگی مسئولان با خودشان از لحاظ روحی امنیت یافته و عزت نفسشان حفظ می‌شود.

حجت الاسلام عبادی

اسراف مسئولین، آنها را از سبک حکومت داری دینی خارج می کند

وی با تأکید بر لزوم سبک زندگی ساده مسئولین گفت: اگر مسئولی بخواهد به سمت اسراف برود و فخرفروشی کند، قطعاٌ از سبک حکومت‌داری دینی فاصله گرفته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این مطلب که ممکن است برخی این سؤال را مطرح کنند که با وجود احکام صریح دین اسلام در زمینه نحوه اقامه نماز و ادای روزه چه نیازی به ولی فقیه است، گفت: باید در این زمینه آگاهی‌بخشی کرد.

حجت الاسلام عبادی افزود: ممکن است بدون ولی فقیه بشود نماز و روزه را به جا آورد ولی بی شک بدون ولی‌فقیه احکام اجتماعی اسلام اجرایی نمی‌شود.

انتهای خبر/

نظرات کاربران