11. بهمن 1396 - 8:06
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی؛
همایش "فاطمیون" در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود
فاطمیون
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی از برگزاری همایش فاطمیون در 13 شهرستان خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: این همایش با حضور روحانیون، مداحان و مسئولین هیئات مذهبی هر شهرستان 14 بهمن با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار می‌شود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل ازایسنا، حجت‌الاسلام احمد رضایی( 9 بهمن‌ماه)، در کمیته بسیج ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی است که بر اساس باورها و اعتقادات دینی مردم شکل گرفت .

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دو ویژگی اساسی دارد، افزود: اولین ویژگی حضور تمامی مردم در صحنه‌ها و دومین ویژگی رهبری الهی این انقلاب است و همین امر باعث شده تا انقلاب اسلامی با تمام انقلاب‌های دنیا تفاوت داشته باشد چرا که از دل مردم، با کمک مردم و برای مردم شکل گرفته است .

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک تجربه بی نظیر و منحصر به فرد است، تصریح کرد: 197 برنامه توسط کمیته قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد .

رضایی به برگزاری 12 کارگاه سبک زندگی قرآن در سراسر استان اشاره کرد و ادامه داد: از دیگر برنامه‌های در دستور کار کمیته قرآن در دهه مبارک فجر می‌توان به آغاز به کار مجمع خیرین قرآنی استان، برگزاری جشنواره قرآنی خانواده با محوریت آشنایی با مفاهیم سبک زندگی، توزیع 450 جلد قرآن کریم و افتتاح خانه عالم در برخی از روستاهای استان اشاره کرد .

وی با اشاره به اینکه دوره تخصصی تربیت داور قرآن کریم در خراسان‌جنوبی برگزار خواهد شد، افزود: هدف از برگزاری این دوره تربیت داوران مجرب در رشته‌های مختلف صوت و لحن با استفاده از اساتید برجسته است .

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی از برگزاری همایش فاطمیون در 13 شهرستان خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: این همایش با حضور روحانیون، مداحان و مسئولین هیئات مذهبی هر شهرستان 14 بهمن با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود .

رضایی با بیان اینکه همایش استانی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی 17 بهمن برگزار خواهد شد، تصریح کرد: برپایی نمایشگاه دهه مبارک فجر از 15 تا 25 بهمن در دستور کار قرار دارد و مقرر شده است که مراسم تجلیل از چهره‌های شاخص هیئات مذهبی استان 17 بهمن برگزار شود .

وی بیان کرد: در طول دهه مبارک فجر و دهه فاطمیه بیش از 400 مبلغ به روستاهایی از استان اعزام خواهند شد که از وجود روحانی در این روستاها محروم بوده‌اند که این مبلغین بومی و از شهرهای قم و مشهد هستند .

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه مسابقه و جشنواره دختر نمونه فاطمی همزمان با دهه مبارک فجر در استان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در طول دهه مبارک فجر یکصد و 50 مشاور مذهبی خواهر در مدارس استان حضور خواهند یافت .

رضایی یادآور شد: برپایی نمایشگاه دهه فجر، عیادت از بیماران و دلجویی سالمندان، افتتاح کانون فرهنگی تبلیغی زمینه سازان ظهور، برگزاری کارگاه آموزشی سواد رسانه، برگزاری پنج کارگاه آموزشی آسیب‌های مواد مخدر در مساجد روستای حاجی آباد، مهر شهر و محله موسی بن جعفر(ع) بیرجند از جمله برنامه‌های این کمیته در دهه فجر امسال است

انتهای خبر/

نظرات کاربران