10. بهمن 1396 - 13:43
قوسی
بیرجندرسا-مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی از افتتاح ۵۶۲ پروژه عمرانی در مناطق روستایی استان طی دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، غلامرضا قوسی ظهر امروز سه شنبه در نشست خبری کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه همزمان با دهه فجر  ۵۶۲ پروژه عمرانی در مناطق روستایی و عشایری استان به بهره برداری می رسد، گفت: ااعتبار این پروژه ها بیش از ۵۳۷ میلیارد ریال بوده و حدود ۱۰ هزار نفر از این پروژه ها بهره مند می شوند.

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی با بیان اینکه کمیته روستایی و عشایری استان 28 عنوان برنامه طی دهه مبارک فجر در دستور کار دارد، افزود: توزیع بسته های بهداشتی در مناطق محروم، تقدیر از نمونه های بخش کشاورزی و دامپروری در مراکز دهستان ها، برپایی ایستگاه صلواتی در ورودی روستاها و مناطق عشایری، برپایی کارگاه آموزشی و اعزام کاروان های راهیان نور از بین دانش آموزان پسر از دیگر برنامه های قابل اجرا در این ایام است.

قوسی اعزام ۱۱ تیم پزشکی به شهرستان های استان و ارائه خدمات رایگان را از جمله این برنامه ها دانست و گفت: نواختن زنگ انقلاب در مدارس شبانه روزی روستایی و عشایری، برپایی بازی های بومی و محلی و برگزاری جشن انقلاب از دیگر این برنامه ها است.

وی با بیان اینکه جامعه روستایی و عشایری نقش ارزنده ای در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارند، گفت: جامعه روستایی و عشایری یک جامعه مولد و تولیدی است و روستاییان با کار و تلاش خود زمینه ساز خودکفایی این ملت هستند.

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه عشایر و روستاییان نقش به سزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند، افزود: روستاییان و عشایر در طول دوران دفاع مقدس شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کردند.

وی با اشاره به هدف تشکیل کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان گفت: اهداف تشکیل این کمیته شامل فراهم سازی زمینه مشارکت و حضور پر شور روستاییان و عشایر در 22 بهمن، تبیین دستاوردهای انقلاب برای روستاییان و ترغیب روستاییان به منظور نقش آفرینی خودجوش در برگزاری برنامه های دهه فجر است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران