7. بهمن 1396 - 12:56
معاون کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند:
شهرستان سرایان در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران قوی حاضر شد
بیرجندرسا-معاون کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند گفت: شهرستان سرایان که یک شهرستانی کوچک است، توانست در این نمایشگاه قوی و جذاب شرکت کند و اگر بخواهم به غرفه خراسان جنوبی نمره بدهم این نمره را به شهرستان سرایان می دهم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مسعود کرواسچی ضمن بازدید از غرفه این اداره کل در نمایشگاه گردشگری و میراث فرهنگی گفت: افتخار دارم به عنوان معاون کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند در خدمت عزیزان فعال در این بخش باشم.

این فعال گردشگری ادامه داد: نمایشگاه نسبتاً خوبی نسبت به نمایشگاه های که در سال های گذشته برگزار شد، بود، یعنی در بعضی از مراکز استان ها از پویایی و جنب و جوش خیلی بهتری برخوردار بود و در واقع رویکرد آن بحث گردشگری است و هرچند که میراث فرهنگی خودش باید پایه گردشگری باشد، اما در حد لازم به میراث کهن بیشتر به میراث معنوی پرداخته شده بود این خوب بود و من رویکرد نمایشگاه را نسبت به قبل خیلی بهتر دیدم و احساس می کنم در سال های آینده از اهمیت الان گردشگری به عنوان بوم گردی و طبیعت گردی مخاطبینی را به خود جذب کند و شاید خیلی از مردم تهران که مرکز کشور است برای اولین بار با بعضی از آنچه که در دل گردشگردی کشور وجود دارد آشنا شوند و من از استان ها به خصوص خراسان جنوبی تشکر میکنم که توانسته اند به خوبی آنچه را که داریم بخش زیادی را به تصویر و نمایش بگذارند.

وی افزود: این نمایشگاه قطعا سفرهای بین استانی و شهرستانی را زیادتر خواهد کرد و نکته جالبی که در غرفه های آن به خصوص خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کرمان وجود داشت، این بود که هم زمان با تغییر ذائقه گردشگران داخل و خارج کشور از فضاهای جنگلی و دریایی  به مناطق کویری و بومی حاشیه های کویر، این چند استان که نام بردم روی این قضیه کار کرده بودند.

کرواسچی گفت: قطعا بوم گردی، گردشگری و کویر گردی در مثلث استان هایی که کویر لوت در آن استان ها ثبت شده رونق خوبی خواهد داشت. جذب سرمایه گذارهای خارجی و داخلی که بخش خصوصی در بحث گردشگری حمایتش فقط یعنی دولت، متاسفانه دولت نتوانسته به خوبی در بخش خصوصی حمایت کند اما الان با تغییراتی که اتفاق افتاده به نظر من در کنار آن تسهیلاتی صورت می گیرد بخش خصوصی دو چیز می خواهد اول اینکه مجوز ها به راحتی داده شود و امنیت سرمایه گذاری مقداری توجه شود.

وی افزود: این اتفاقات در این استان ها که بنده مسئولیت بخش خصوصی را دارم رو به بهبود است و خیلی خوشبین هستم که در آینده سرمایه گذاران امنیت شان بالا باشد. با رونق جاده های ریلی در شرق کشور بین زاهدان، بیرجند، کرمان و زاهدان تقویت شود مطمئنا بدانید که مردم سفرهایشان زیاد می شود.

معاون کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند اظهار داشت: از همه ادارات شهرستان های استان خراسان جنوبی و مدیرکل و معاون گردشگری استان و رییس میراث فرهنگی شهرستان سرایان تشکر ویژه ای دارم. برای من جالب بود که سرایان یک شهرستانی کوچک است، توانست در این نمایشگاه قوی و جذاب شرکت کند و اگر بخواهم به غرفه خراسان جنوبی نمره بدهم نمره را به شهرستان سرایان می دهم.

انتهای خبر./

نظرات کاربران