5. بهمن 1396 - 13:52
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با انتقاد از کم کاری ها در خصوص اسلامی شدن دانشگاهها در کشور، گفت: سند اسلامی شدن دانشگاهها با وجود اینکه سالها از تصویب آن می گذرد اما اقدام عملی در این خصوص صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی شب گذشته(4 بهمن) در دیدار رئیس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور با اشاره به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئله بسیار مهمی در کشور است، افزود: همان طور که در بدن انسان مغز تنظیم کننده امور است و همه تابع آن هستند، شورای عالی انقلاب فرهنگی هم باید در خصوص مسائل فرهنگی این گونه باشد.

وی با اشاره به اینکه فاصله زیادی با آنچه که باید از نظر فرهنگی در جامعه می بود، داریم، گفت: به اذعان خود غربی ها انقلاب اسلامی ایران اگر دشمن در آن رسوخ نمی کرد و به همان شکل ابتدایی پیش می رفت بسیاری از مشکلات غربی ها را حتی حل می کرد.

امام جمعه بیرجند به  مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله سند بنیادین تحول در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: دانش آموزان ذخایر کشور ما هستند و لذا باید برای آنها برنامه ریزی های خوبی صورت گیرد و اجرایی شود.

 

عبادی با بیان اینکه سند اسلامی شدن که سرنوشت فردای کشور در آن است، هنوز اجرایی نشده است، افزود: فرهنگ مسئله اصلی کشور است چراکه انسان موجودی فرهنگی است.

 

وی با بیان اینکه اسلامی شدن دانشگاه یعنی اینکه تعهد، تفکر و الترام اسلامی در دانشگاهها شکل بگیرد، اظهارداشت: این فرهنگ که دانشجو بعد از تحصیل باید یک شغل دولتی داشته باشد، اشتباه است و باید طوری فرهنگ سازی شود که هر دانشجو بعد از تحصیل یک کارآفرین باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اختلاص  و بی عدالتی ها در کشور را نشانه فاصله گرفتن برخی از مسئولان از اسلام عنوان کرد و گفت: کشورهای غیر مسلمان طوری فرزندان خود را تربیت می کنند که روی منافع ملی خود حساس باشند، ما چطور عمل کردیم؟

عبادی با تاکید بر اینکه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی خوب است اما باید اجرایی شود، گفت: برخی از اساتید دانشگاه که توسط همین شورا انتخاب شدند در دانشگاه به جای عمل به وظیفه خود، نسبت به نظام و انقلاب منفی گویی می کنند.

وی با اشار به اعتراضات مردم نسبت به کم کاری مسئولان در کشور افزود: قوای سه گانه که باید مشکلات مردم را حل کنند که محصول همین حوزه و دانشگاه هستند، لذا کم کاری هایی در امر آموزش و فرهنگ صورت گرفته که باید توبه کنیم و به همان مبانی اصلی انقلاب برگردیم.

انتهای خبر./

نظرات کاربران