5. بهمن 1396 - 13:50
ایزدی
بیرجندرسا-معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: بازگشایی پل موسی بن جعفر را به طور قطع دنبال خواهیم کرد و محله فرزان را نیز به ثمر خواهیم رساند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدسعید ایزدی پیش از ظهر پنج شنبه در ستاد بازآفرینی پایدار شهری خراسان جنوبی بیان کرد: با اشاره به پل موسی بن جعفر(ع) در بافت فرزان بیرجند بیان کرد: بازگشایی این محور را به طور قطع دنبال خواهیم کرد و محله فرزان را نیز به ثمر خواهیم رساند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری اظهار کرد: مردم از بلاتکلیفی در بافت فرسوده فرزان مستاصل شده اند که باید این پروژه به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه نمی توانیم به روند کنونی به جان شهر بیفتیم، اظهار کرد: توانمند سازی ساکنان از اولویت های اصلی در بافت فرسوده است.

ایزدی با اشاره به ظرفیت های خراسان جنوبی بیان کرد: این استان دارای ظرفیت های عظیم زیادی بوده اما مردم این استان در فقر به سر می برند.

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود ثروت های طبیعی و خدادادی، مردم در فقر و تنگدستی هستند؟ گفت: باید از بناهای ارزشمند و منحصر به فرد این استان استفاده شود.

وی با بیان اینکه هر کدام از شهرستان های خراسان جنوبی دارای روستاهایی با بافت ارزشی  و منحصر به فرد بوده که باید به آن توجه شود، گفت: پتانسیل ها و ظرفیت ها قابل بازگشت نیست و اگر از آن ها استفاده نکنیم، از دست خواهند رفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری اظهار کرد: روند و نظام مدیریت فعلی پاسخگو جامعه کنونی نبوده و باید تغییر کند.

وی بیان کرد: متاسفانه به جز شهرستان قاین، تمامی شهرداری های خراسان جنوبی به دنبال اضافه کردن محدوده شهری هستند که باید این امر متوقف شود.

ایزدی بیان کرد: تا چه زمانی می خواهیم با استفاده از اراضی کشاورزی و طبیعی، شهرها را به طور افقی گسترش دهیم اما به ظرفیت های آن نیز توجه نکنیم؟

وی بیان کرد: شهرستان بیرجند فرصت های زیادی برای توسعه به معنای کیفی در درون دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

ایزدی خواستار تغییر روند مدیریت کنونی و افزایش محدوده شهرها در استان شد و افزود: ما به دنبال تغییر در نظام طرح ریزی هستیم.

انتهای خبر./

نظرات کاربران