5. بهمن 1396 - 8:44
مدیر حوزه‌ علمیه خراسان جنوبی خبر داد
راه‌اندازی مدارس سطح سه خواهران از سال آینده
بیرجندرسا-مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: سطح سه مدارس خواهران در شهرستان های قاین، فردوس و طبس ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسلمین مجید نصیرایی، روز گذشته در نشست هم اندیشی با مدیران مدارس حوزه علمیه خراسان جنوبی اظهار داشت:اردوهای جهادی نقش بزرگی در سازندگی معنوی فردی و اجتماعی دارد و باید گروه هایی برای هر مدرسه ایجاد شود.

وی حضور طلاب در گروه های جهادی را ضروری دانست و عنوان کرد: در سال آینده سطح سه حوزه در قاین ایجاد می شود و مجوز ایجاد مدرسه تخصصی تبلیغ در این شهرستان صادر شده است.

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی افزود: با تأسیس سطح دو حوزه در خضری دشت بیاض موافقت شده و انشاالله سال آینده این مدرسه در این شهرستان ایجاد خواهد داشت.

حجت الاسلام نصیرایی از موافقت شورای گسترش در مشهد با ایجاد سطح سه مدارس خواهران در برخی شهرهای خراسان جنوبی خبر داد و گفت: سطح سه مدارس خواهران در شهرستان های قاین، فردوس و طبس ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا علما و نخبگان استان که در سایر شهرهای کشور حضور دارند را به استان برگردانیم گفت:همچنی باید بسترها برای حضور علاقه مندان به تحصیل فراهم شود تا کسانی که می خواهند در این زمینه فعالیت و حضور پیدا کنند، مشکلی نداشته باشند.

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی فرهنگی و فرهیخته است و مقام معظم رهبری نیز از شهرستان بیرجند به عنوان شهر علم و ایمان یاد می کنند گفت: باید در این زمینه تعامل و همکاری میان دستگاه های اجرایی مرتبط و نهادها وجود داشته باشد.

 حجت الاسلام نصیرایی خاطرنشان کرد: باید خراسان جنوبی استانی نمونه و الگو باشد که در کشور و جهان اسلام حرفی برای گفتن داشته باشد.

انتهای خبر./

نظرات کاربران