27. دى 1396 - 13:09
افضل پور
بیرجندرسا- مدیر کل ورزش وجوانان خراسان جنوبی گفت: یکی از اقدامات مهم در دهه فجر کلنگ زنی خانه جوان در طبس می باشد که حدود یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان اعتبار به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمد اسماعیل افضل پور صبح امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص تشریح برنامه های دهه مبارک فجر با بیان اینکه در دهه فجر برنامه های گسترده ای خواهیم داشت گفت: مخاطب اصلی ما قشر جوان جامعه می باشد و اطلاع رسانی توسط رسانه ها بسیار مهم و اساسی است.

وی با بیان اینکه برگزاری نشست های جوانان و نخبگان جوان با مسئولین از جمله برنامه های پیش بینی شده است گفت: برگزاری جشن های ازدواج سریع و کارگاه‌های آموزشی و همچنین مسابقه مقاله نویسی و کتاب خوانی همایش ها مختلف برای جوانان ازجمله برنامه های مختص به دهه فجر می باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این دیدار شرکت جوانان و نوجوانان در راهپیمایی دهه فجر و جشن های انقلاب در قالب جنبش یاری را ازجمله این برنامه ها عنوان کرد و افزود: کلنگ‌زنی خانه جوان در طبس حدود یک میلیارد و هشتصد هزار تومان اعتبار به خود اختصاص داده است.

افضل پور برنامه های حوزه ورزش 42 عنوان ذکر کرد و گفت: افتتاح سالن ورزشی بورنگ، زمین فوتبال ماسه ای  فردوس، راه اندازی مجدد استخر سرپوشیده درمیان، افتتاح خانه کبدی بیرجند و کلنگ‌زنی زمین چمن مصنوعی در لانو سربیشه را از جمله پروژه‌های عمرانی دهه فجر دانست.

وی افزود: 50 عنوان برنامه توسط هیئت های ورزشی و 200 عنوان توسط ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها به ما اعلام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان داشت: دیدار با پیشکسوتان و تجلیل از والدین ورزشکاران نمونه، نمایشگاه های عکس ورزشی، مهمانی لاله ها و برگزاری یادواره شهدای ورزشکار، برنامه مرشد خوانی و ورزش باستانی و کارگاه های اخلاق در ورزش ازجمله این برنامه ها در استان خواهد بود.

افضل‌پور برگزاری دوره های مربی گری و داوری و برگزاری مسابقات بومی محلی و جشنواره های استعداد یابی در قالب جام فجر را از عناوین اعلام شده است.

وی با اشاره به اعتبار سالن ورزشی بورنگ که بالغ بر 900 میلیون تومان است افزود: 80 سالن ورزشی نیمه تمام در استان وجود دارد که برای سال آینده 13 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های ورزشی استان و 2 میلیارد تومان برای احداث خانه های جوان و 2 میلیارد تومان برای پروژه های آموزش و پرورش در نظر گفته شده است که از 13 میلیارد تومان حدود 20 درصد آن امسال تخصیص پیدا کرد.

انتهای خبر/

نظرات کاربران