26. دى 1396 - 14:22
بختیاری
بیرجندرسا-قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: توسعه‌هایی که در آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس به دلیل اشتیاق مردم ایجاد شده باید توسعه پیدا کند که قراراست هیئت مدیره طرح آن را ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، سید مرتضی بختیاری پیش از ظهر سه شنبه در بازدید از مراکز آموزشی وابسته به آستان مقدس امام زاده حسین بن موسی الکاظم(ع) شهرستان طبس اظهار داشت: یکی از برنامه‌های امروز عرض خدا قوت به همکاران در مجتمع آموزشی امام رضا (ع) بود.

وی با اشاره به بازدید از مدارس شکوفه‌های رضوی، بیان کرد: در این مدارس دانش آموزان در سطوح مختلف مهدکودک تا دبستان تحت عنوان شکوفه‌های رضوی مشغول به تحصیل هستند.

قائم مقام آستان قدس رضوی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های خوب این مرکز آموزش قرآن است، عنوان داشت: در این مدارس در کنار دروس رسمی آموزش و پرروش آموزش قرآن یکی از محورهای اصلی است.

بختیاری با تأکید بر استقبال بالای خانواده‌های دانش آموزان از این طرح، بیان کرد: با توجه به استقبال بالای والدین این طرح قابل تسری در همه مدارس ابتدایی و دبستان‌ها و حتی مهدکودک ها است.

وی با اشاره به کسب رتبه نخست دانش آموزان شهرستان طبس در قبولی کنکور، افزود: این امر نشان می دهد زمینه‌های رشد در کودکان این منطقه در سطح کشور نمونه است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی همچنین به بازدید از مجموعه اماکن مقدس متعلق به آستان امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) اشاره کرد و گفت: مردم خراسان جنوبی و کشور به این امامزاده دلدادگی زیادی دارند و سالانه بیش از پنج میلیون زائر به این آستان مشرف می شوند.

بختیاری ادامه داد: در همین راستا وسعت هایی که در این امامزاده به دلیل اشتیاق مردم بعد از انقلاب اسلامی ایجاد شده است باید توسعه پیدا کند و قرار شده است هیئت مدیره طرح آن را ارائه دهند.

وی بیان کرد: همچنین برای توسعه مراکز آموزشی در کنار توسعه دبیرستان برای دانشگاه نیز برنامه ریزی شده که کار ارزشمندی است چرا که اعتماد مردم به این مجموعه جلب شده است.

قائم مقام آستان قدس رضوی اضافه کرد: در بخش تلاش‌های فرهنگی علاوه بر مدارس متعلق به مجتمع آموزشی امام رضا(ع) مراکز فرهنگی از جمله کتابخانه‌ها ایجاد شده که مردم نیز استقبال بالایی از آن کرده اند.

انتهای خبر./

نظرات کاربران