26. دى 1396 - 14:17
654654
بیرجندرسا-قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی در سفر به شهرستان طبس از مهمانسرای ۴۰ سوئیتی میقات، مهدالرضا و پیش‌دبستانی حضرت امام رضا(ع) طبس بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، صبح امروز بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی به شهرستان طبس سفر کرد.
بختیاری ضمن ورود به طبس و حضور در مراسم گلباران مزار مطهر شهدا و زیارت آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) از مهمانسرای میقات بازدید کرد.
مهمانسرای میقات طبس دارای امکاناتی از قبیل 40 سوئیت مجهز اقامتی، استخر، سونا، رستوران، کافی‌شاپ، واحد تجاری، بانک، آشپزخانه و ساختمان اداری است که در ضلع جنوب‌شرقی بارگاه منور حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) واقع شده و بهره‌گیری از معماری اسلامی و طراحی و چشم‌انداز زیبا از ویژگی‌های این مهمانسرا است.
گفتنی است سالانه بیش از 6 میلیون نفر زائر به آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس مشرف می‌شوند و شهرستان طبس در مسیر تردد زائران حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) از 6 استان کشور واقع شده و با تبدیل شدن به قطب فرهنگی منطقه، به‌عنوان شهر زیارتی خراسان‌جنوبی شناخته می‌شود.
بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ضمن بازدید از مرکز پیش‌دبستانی حضرت امام رضا(ع) در شهرستان طبس از خدمات مراکز تحت نظر موسسه آستان حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) مطلع گردید.
لازم به ذکر است موسسه آستان حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) آموزش بیش از 700 نونهال در شهرستان‌های کاشمر، طبس، قاین و بشرویه و روستای محمدآباد را بر عهده دارد.
در مهدالرضا و پیش‌دبستانی حضرت امام رضا(ع) سواد خواندن، نوشتن، آداب اجتماعی و آداب اسلامی و دینی و احادیث اخلاقی و قرآن را به نونهالان آموزش می‌دهند.

انتهای خبر./

نظرات کاربران