26. دى 1396 - 13:52
صادقی
بیرجندرسا-رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از برگزاری اولین نشست کتابخوان با عنوان "بانوی فرزانه" خبر داد و گفت: با اجرای طرح کتابخوان به دنبال افزایش سطح فکر و آگاهی مادران در خراسان جنوبی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، جلال الدین صادقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل سرانه پایین مطالعه در ایران باید بتوانبم مردم را با روش های جذاب به خواندن کتاب، ترغیب کنیم.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح کتابخوان به دنبال افزایش علاقه مندی افراد به مطالعه هستیم، افزود: طرح کتابخوان طرحی جهانی است اما در کشور ما چندان به آن پرداخته نشده است.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: تفاهم نامه بین جهاد دانشگاهی و دفتر فرهنگی اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با عنوان بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم بسته شد که براین اساس دبیرخانه علمی آسیب های اجتماعی استان برگزاری نشست کتابخوان با عنوان(بانوی فرزانه) را در دستور کار خود قرار داده است.

صادقی با بیان اینکه از طریق طرح کتابخوان با افزایش آگاهی، محیطی دوستانه و صمیمی برای شرکت کنندگان فراهم می‌شود، افزود: در این طرح از روش های نو و کاربردی استفاده  و فرد می تواند در جمع دوستان اطلاعات خود را افزایش دهد.

وی بیان داشت: طرح کتابخوان طرحی چند منظوه است و نخستین کتابی که در این طرح مورد بررسی قرار می‌گیرد کتاب "راز" است زیرا پذیرش عمومی زیادی دارد و مفاهیم آن مفاهیم جدیدی نیست.

رئیس دبیرخانه علمی آسیب های اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باورهای دینی و اسلامی ما با کتاب گره خورده است، گفت: در طرح کتابخوان افزایش آگاهی مادر را در کنار کاهش افسردگی به دنبال دارد و کتاب های مورد بحث در این طرح کتبی بوده که روش شاد بودن را به ما آموزش می دهند و مادران یاد می‌گیرند که در محیط خانواده با برنامه ریزی صحیحی طرح کتابخوان را اجرا کنند.

صادقی مادر خانواده را به عنوان مهم ترین عنصر انتقال فرهنگ و ارزش دانست و افزود: با طرح کتابخوان می‌توانیم سطح فکر و آگاهی مادران را ارتقا دهیم

طرح کتابخوان در نشست 10بهمن ماه ساعت 18 تا 20 در محل جهاد دانشگاهی برگزار و علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به مراکز جهاددانشگاهی و یا از طریق سایت جهاد دانشگاهی ثبت نام کنند.

انتهای خبر/

نظرات کاربران