26. دى 1396 - 8:59
بیرجندرسا-مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: سازمان بهزیستی در پیشگیری از آسیب‌ها اجتماعی نیازمند همکاری مردم از کانال سازمان‌های مردم نهاد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، به نقل ازخبرگزاری ایسنا،علی عرب‌نژاد صبح دوشنبه در مراسم افتتاح اولین پایگاه غربالگری دائمی شنوایی کودکان پیش از دبستان اظهارکرد: شایع‌ترین اختلال مادرزادی، اختلال در حس شنوایی است و بهزیستی با توجه به راهبردهای خود در زمینه پیشگیری از آن برنامه‌ریزی کرده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای بهزیستی سه راهبرد در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده که مهمترین آن توسعه خدمات پیشگیرانه و توانمندی‌سازی جامعه هدف است.

عرب‌نژاد بیان کرد: ایجاد پایگاه‌های غربالگری شنوایی و بینایی، توسعه خدمت به افراد در معرض معلولیت، توسعه خدمات مشاوره ژنتیک و تقویت حضور افراد تحت پوشش در برنامه‌های آموزش پیشگیرانه در راستای توسعه خدمات پیشگیری از آسیب‌ها صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: راهبرد دیگر سازمان بهزیستی توسعه گروه‌های اجتماع محور و به عبارت دیگر سازمان‌های مردم نهاد در برنامه‌های مربوط به بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگر بهزیستی تنها نسبت به پیشگیری از آسیب‌ها اقدام کند موفق نخواهد شد و نیازمند همکاری مردم از کانال سازمان‌های مردم نهاد هستیم.

عرب‌نژاد ادامه داد: در زمینه نظارت بر حدود ۵۰۰ مرکز غیر دولتی مرتبط با سازمان نیز نیازمند همکاری مردم و سازمان‌های مردم نهاد هستیم.

وی با اشاره به معلولیت‌های ناشی از تصادف افزود: تصادفات در مدت کوتاهی آمار جامعه معلولین استان را افزایش می‌دهد و متأسفانه بخشی از این معلولان ناشی از تصادف را کودکان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: امروزه سازمان بهزیستی در زمینه افزایش آمار معلولان ناشی از تصادفات پرسشگر است و چرایی ایمن نبودن خودروها و جاده‌ها مورد سؤال متولیان سازمان است.

عرب‌نژاد یادآور شد: از جمله برنامه‌های بهزیستی خراسان‌جنوبی حرکت به سمت الکترونیکی شدن فعالیت‌ها است تا مراجعه‌کنندگان بتوانند خدمات خود را سریعتر و آسان‌تر دریافت کنند

انتهای خبر/

نظرات کاربران