22. دى 1396 - 15:13
مختاری
بیرجندرسا-امام جمعه موقت بیرجند خواستار عمل بیش از پیش تقوای الهی در جامعه شد و بیان داشت: اگر انسان‌های یک جامعه تقوای الهی را مراعات کنند، برکات از آسمان و زمین بر آنها نازل می‌شود که این وعده خداوند در قرآن کریم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مختاری، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند سعادت را کالای گمشده دنیای امروز عنوان کرد و اظهار داشت: ‌مادیات نمی‌تواند آن را به انسان هدیه کند.

وی با اشاره به آیات۶۱ تا ۶۵ سوره یونس گفت: انسان زمانی به سعادت می‌رسد که از گذشته اندوهگین نباشد و نسبت به آینده نیز ترسی به دل راه ندهد که این مهم برای اولیاء الله رخ می‌دهد.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه کسی که به اقیانوس عمیق الهی متصل باشد حوادث دنیا حتی به سنگینی قیام عاشورا نیز موجب ترس او نمی‌شود گفت: سعادتمند حقیقی امام حسین(ع) است که حتی قرن‌ها بعد از شهادتش میلیون‌ها نفر با پای پیاده به زیارتش می‌روند و به راه و مسیر سید الشهدا(ع) اقتدا می‌کنند.

مختاری با اشاره به اینکه سعادت حقیقی را امام (ره) به دست آورد که با دلی آرام و قبلی مطمئن رحلت فرمود افزود: این آرامش جز با  تقوای الهی و ایمان حاصل نمی‌شود.

وی خواستار عمل بیش از پیش تقوای الهی در جامعه شد و بیان داشت: اگر انسان‌های یک جامعه تقوای الهی را مراعات کنند، برکات از آسمان و زمین بر آنها نازل می‌شود که این وعده خداوند در قرآن کریم است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به خشکسالی‌های پیاپی و کاهش نزولات آسمانی در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در این راستا نماز طلب باران در شهرستان بیرجند روز دوشنبه هفته جاری در محل مصلی نماز جمعه برگزار می‌شود.

مختاری در خصوص حوادث و آشوب های هفته‌های اخیر بیان کرد: برای اغتشاشات در ایران استکبار، دولت‌های مرتجع عرب و گروهک منافقین برنامه‌ریزی کرده بودند که بصیرت مردم آن را از بین برد.

برای مطالبات مردم باید چاره جویی کرد

وی وضعیت اقتصادی جامعه را مطلوب ندانست و عنوان کرد: مردم مطالباتی در زمینه مسائل و موضوعات اقتصادی دارند که باید برای آن چاره‌جویی کرد و نگذاشت دشمن از زخم‌ها در جامعه سوء استفاده کرده و مردم را از نظام اسلامی ناامید کند.

امام جمعه موقت بیرجند با انتقاد از برخی شعارها و اغتشاشات در نقاط مختلف کشور افزود: البته مشکلات اقتصادی هم نباید موجب ناسپاسی نسبت به نعمت‌های بزرگی چون استقلال و عزت که انقلاب برای ما به وجود آورد شود.

مختاری با اشاره به ضرورت بازخوانی آرمان‌ها و مطالبات انقلاب اسلامی گفت: بهمن ماه و دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه مطالبات موجود را می‌توان به دو دسته مطالبات حق و مطالبات باطل تقسیم کرد تصریح کرد: مطالبات حق نیز به دو دسته مطالبه در زمینه رفع مشکلات اقتصادی، تورم و بیکاری و مطالبه در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی چون تبعیض، رانت خواری و بی عدالتی تقسیم کرد.

امام جمعه موقت بیرجند بیان داشت: عده قلیلی با اسلام، برقراری نظام اسلامی، انقلابی بودن نظام اسلامی و ولایت فقیه مشکل دارند که هیچگاه به هدفشان نخواهند رسید.

مختاری با اشاره به اینکه دشمن با زرق و برق، باطل را عرضه می‌‎کند، یادآور شد: نباید هر آنچه دشمن در فضای مجازی می‌گوید را حق دانست و باور کرد.  

انتهای خبر./

نظرات کاربران