28. آذر 1396 - 14:35
بیرجندرسا-رئیس دانشکده پرستاری و مامائی بیرجند با بیان اینکه حدود ۲ هزار نفر عضو جامعه پرستاری خراسان‌جنوبی هستند، گفت: از این تعداد ۱۵۰۰ نفر پرستار شاغل هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، غلامحسین محمودی‌راد صبح امروز در نشست خبری گفت: یکی از راه‌های توسعه علم برگزاری پژوهش‌هایی است که در آن دانشجویان و صاحب نظران یک رشته با یکدیگر تبادل نظر کرده و از تجربیات علمی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه  یک کشور زمانی به سروری و برتری دست می‌یابد که به لحاظ علمی به پیشرفت برسد، گفت: یک دانشگاه علوم پزشکی را زمانی می‌توان یک مجموعه موفق دانست که ثمره کارهای علمی و پژوهشی آن را در بیمارستان‌ها ومراکز درمانی مشاهده کنیم.

محمودی راد اظهار کرد: در حال حاضر در دانشکده پرستاری و مامائی بیرجند ۴۸۵ دانشجو در حال تحصیل هستند که از این تعداد ۱۰۵ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و هشت نفر در مقطع دکترای پرستاری تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشکده پرستاری و مامائی بیرجند بیان کرد: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در چهار گرایش پرستاری اورژانس، پرستاری سلامت روان، پرستاری سلامت جامعه و پرستاری داخلی جراحی تحصیل می‌کنند.

محمودی‌راد ادامه داد: تلاش ما بر اخذ مجور برای کارشناسی ارشد پرستاری سالمندان و کارشناسی ارشد مامائی است.

وی  با اشاره به اینکه حدود ۲ هزار نفر عضو جامعه پرستاری خراسان‌جنوبی هستند، گفت: از این تعداد ۱۵۰۰ نفر پرستار شاغل هستند و براساس آمار وزارت بهداشت در سطح کشور با کمبود ۱۰۰ هزار پرستار رو به رو هستیم.

انتهای خبر./

نظرات کاربران