26. آذر 1396 - 9:41
مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی:
حوزه و دانشگاه دو شعبه از مرکز علم و دین هستند
دیانی
بیرجندرسا-مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی گفت: حوزه و دانشگاه دو شعبه از مرکز علم و دین هستند، کار حوزویان و دانشگاهیان هر دو مقدس است و هر دو یک هدف را دنبال می‌کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدمهدی دیانی شب گذشته در نشست تخصصی وحدت حوزه و دانشگاه در دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی به موارد ذیل اشاره کرد؛

وحدت حوزه و دانشگاه اولین بار توسط امام خمینی(ره) مطرح شد و یکی از کسانی که جلودار این حرکت بود آیت‌الله شهید دکتر مفتح بود.

با مطالعه مقالات شهید مفتح عمق اندیشه ایشان را می‌فهمیم. در ارتباط با دانشگاه و مسجد مقالاتی را نوشتند و حتی مدرسه دین و دانش به همراه شهید بهشتی تأسیس کردند و با همین ایده به شهادت رسیدند.

حوزه و دانشگاه دو نهاد مقدس و دو رکن اساسی در انقلاب هستند که همواره تحولات حوزه سیاسی و اجتماعی کشور مرهون حوزویان و دانشگاهیان است و تأثیر سخنان این دو قشر بر مردم بسیار بوده است.

هدف وحدت فیزیکی نیست بلکه باید به‌نوعی وحدت در مبانی معرفت شناسی  و ارزشی برسیم و در حساسیت‌های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی این نوع وحدت را داشته باشیم.

حوزه و دانشگاه دو شعبه از مرکز علم و دین هستند، کار حوزویان و دانشگاهیان هر دو مقدس است و هر دو یک هدف را دنبال می‌کنند.

برای وحدت بیشتر بین حوزه و دانشگاه باید منتخبی از نخبگان حوزوی و دانشگاهی استان انتخاب شوند تا کارهای پژوهشی مشترک را انجام دهند.

انتهای خبر./

نظرات کاربران