23. آذر 1396 - 11:16
مروج الشریعه
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه پیشرفته‌ترین فناوری اکتشافات برای آب‌های ژرف در خراسان جنوبی در حال انجام است، گفت: به‌زودی در راستای آب‌های ژرف در شرق کشور اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدمهدی مروج الشریعه صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی اظهار داشت: راه‌های پیشرفت مناسب آنچه که منطبق بر تمدن مردم است باید برسی شود که این راه‌ها چگونه می‌تواند استوار شود.

وی افزود: واقعیت این است که وقت آن فرا رسیده که ما در معرفی ارزش‌ها، گویش‌ها، آداب خود را مطرح کرده و نحوه ارتباطات اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی برای تحقیق بازنگری کنیم زیرا دیگر دسته‌های موجود قائل تداوم نیست.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مقام معظم رهبری در سه مقطع از زمان از سه زاویه راجع به هجمه‌های فرهنگی در کشور هشدارهای لازم را داده‌اند و مجموعه رفتارهای ما بازتاب‌هایی در درون جامعه پیدا می‌کند.

مروج الشریعه با بیان اینکه آنچه را که می‌بینیم همان‌هایی است که در جامعه رخ می‌دهد گفت: متولیان فرهنگی کشور باید پیشگام بوده و اگر توانستیم در این بستر برمبنای شاخص‌هایی تنظیم برنامه‌ریزی کنیم موفق خواهیم بود.

وی بیان داشت: باید وضع خود را در جامعه بسنجیم و براساس آن اقدام شود و باید نسبت به مؤلفه‌ها و شاخصه‌ها وضع استانمان شهرمان کشورمان را در جامعه ارزیابی و موضوعات اجتماعی فرهنگ‌ساز وهم متأثر از فرهنگی است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با همین ظرفیت‌های موجود می‌توانیم فعالیت‌های زیادی داشته باشیم و در شهر بیرجند بنده در مدت 50 شب تعداد 50 مسجد را بازدید کردم که می‌توان گفت مساجد ما ظرفیت‌های مختلف و زیادی دارند که می‌توان از آن‌ها بهتر از این استفاده کرد.

مروج الشریعه افزود: نخستین برنامه مهم تکنولوژی است اگر و امروز صحنه‌های تکنولوژی اطلاعات که همه چیز را تعریف می‌کند پرداخته شود و شبکه‌سازی‌های فرهنگی بر مبنای اطلاعات در دستور کار قرار گیرد ارتباطات ما با مردم مناسب‌تر و آسان‌تر می شود.

وی تصریح کرد: اگر نتوانستیم از تکنولوژی اطلاعات استفاده کنیم دیگران شروع به فرهنگ‌سازی می‌کنند زیرا هجمه‌های تکنولوژی اطلاعات با هجمه‌ای که غفلت ما است روبه‌رو هستیم.

مروج الشریعه بیان داشت: امروز در خراسان جنوبی پیشرفته‌ترین فناوری اکتشافات برای آب‌های ژرف در این استان در حال انجام است و هزار و 500 نقطه استان در این راستا هدف‌گذاری شده است.

وی افزود: برای این کار ارزیابی‌های زیادی انجام‌شده است که به‌زودی در شرق کشور شاهد اتفاقات مهمی خواهیم بود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه سیاست، اقتصاد هم تکنولوژی ‌امری بسیار مهم است، اظهار داشت: تکنولوژی اطلاعات همه شئونات زندگی ما را در بر خواهد داشت  اگر به همه شبکه‌های فعال در فضای مجازی استان خراسان جنوبی نگاه کنید ببینید کدام یک کلیپی در خصوص ارزش صداقت تولید کرده‌اند؟ دستگاه‌های متولی ما در حوزه تولید مؤلفه‌های فرهنگ سالم چقدر کار کرده‌اند؟

مروج الشریعه با بیان اینکه مشارکت مردم همواره امری بسیار مهم است، گفت: باید سلامت جامعه را ارتقا دهیم، دغدغه‌هایی که در راهبرد دولت در سالم‌سازی جامعه ازنظر اخلاقیات است جز با مشارکت و نقش‌آفرینی مردم مؤثر نخواهد بود.

وی افزود: کانون‌های مساجد یکی از بهترین پایگاه‌ها است که می‌تواند از آن به بهترین نحو استفاده کرد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران