22. آذر 1396 - 14:17
بیرجندرسا-فرمانده قرارگاه ثامن الائمه 2 خراسان جنوبی از افتتاح 50 پروژه محرومیت زدایی در شهرستان های مرزی خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سردار حسن رجب زاده ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه باید مناطق مرزی را مورد توجه قرار دهیم، گفت: امروز به برکت وجورد روستاییان در مرزها، امنیت خوبی بر استان حاکم است.

وی با بیان اینکه دشمن روز به روز بر دامنه تهدیدات و برنامه های خود می افزاید، افزود: دشمن برای رسیدن به اهداف خود که نابودی انقالاب اسلامی است، از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران انصار الرضا(ع)، با توجه به دوراندیشی رهبری نسبت به برنامه های دشمن، فعالیت های خود را در مرزهای شرقی آغاز کرده است.

سردار رجب زاده از جذب 270 نیرو در قرارگاه ثامن الائمه 2 در استان خبر داد و گفت: برگزاری اردوی صحرایی با حضور شش گردان امام حسین(ع)، یک گردان بیت المقدس و یک گردان فاتحین از جمله اقدامات انجام شده است.

فرمانده قرارگاه ثامن الائمه 2 خراسان جنوبی بیان کرد: طی آینده ای نزدیک شش گردان امام حسین(ع) تمرینات تاکتیکی خود را در سطح استان آغاز خواهند کرد.

وی محرومیت زدایی را از دیگر اقدامات این قرارگاه دانست و گفت: با همکاری آستان قدس رضوی ، توزیع 14 هزار بسیته معیشتی و9 هزار بسته کمک تحصیلی بین محرومان توزیع شده است.

فرمانده قرارگاه ثامن الائمه 2 خراسان جنوبی بیان کرد: 100 سری جهزینه برای زوج های جوان آماده شده که به ان ها تحویل داده خواهد شد.

وی با اشاره به سایر پروژه های قرار گاه ثامن الائمه بیان کرد: احداث آب بند ها و دیوار ساحلی از جمله پروژه های عمرانی در شهرستان های مرزی است.

سردار رجب زاده با بیان اینکه در حال حاضر آب از مهم ترین مشکلات پیش روی این مناطق است، گفت: با ایجاد آب بند می توان آب باران را ذخیره کرده و از ان نیز برای انجام برنامه های مختلف اعم از کشاورزی استفاده کرد.

سردار رجب زاده اجرای طرح های آبخیزداری، کانال کشی واحیای قنوات را از دیگر پروژه های اجرایی در شهرستان های مرزی داسنت.

فرمانده قرارگاه ثامن الائمه 2 خراسان جنوبی بیان کرد: فردا پنج شنبه، 50 پروژه محرومیت زدایی در سه دهستان لانو، بندان و گزیک به بهره برداری می رسد.

وی بیان کرد: این پروژه ها شامل چهل چشمه حمام، سه حمام عمومی، سرویس بهداشتی، آب بند خاکی، کانال کشی و دیوار ساحلی است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران