22. آذر 1396 - 14:08
449494
بیرجندرسا-صبح امروز در جریان سفر استاندار به شهرستان قائن، نمایشگاه آثار مولفین شهرستان قائنات با حضور استاندار خراسان جنوبی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، صبح امروز دکتر محمدمهدی مروج الشریعه برای مراسم کلنگ زنی بزرگترین بازارچه صنایع دستی استان به شهر خضری سفر کرد و بعد از این مراسم بمناسبت "روز قاین" به شهرستان قاین سفر کرد و در برنامه هایی که بمناسبت این روز پیش بینی شده بود شرکت کرد.

در این سفر برنامه هایی همچون برپایی نمایشگاه آثار مولفین به همراه بیوگرافی آنها، رونمایی از تازه های نشر و تمبر یاد بود شهدای ۲۲آذر و همچنین رونمایی از لباس محلی در این شهرستان اجرا شد.

همچنین در بخشی از این همایش از مولفین شهرستان قاین و نیز آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین  و خدمات وی، تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است، نام گذاری روز 22 آذر بنام "روز قاین" بعلت تقدیم 4 شهید در 22 آذر سال 1357 دومین شهر پیشگام خراسان در اهدای شهدای خویش به انقلاب اسلامی بود.

مردم قاین در سال 57 همگام با سایر مردم کشور به مبارزه با رژیم ستم‌شاهی برخاستند در 22 آذر 1357 که مأموران رژیم شاه مبادرت به محو شعارهای انقلابی و نصب تصاویر شاه در معابر عمومی کرده بودند، مردم قاین در مهدیه شهر تجمع و پس از سخنرانی یکی از روحانیون اعزامی از حوزه علمیه قم و نماینده امام خمینی(ره) و پس از منبر حضرت آیت‌ا... آیتی، مردم ایشان را تا منزل مشایعت می‌کردند که به راهپیمایی علیه رژیم شاه تبدیل شد که مأمورین به مردم حمله کردند که پس از درگیری، مأموران مردم را به خاک و خون کشیدند و 4 نفر از راهپیمایان به نام نصیری‌زاده، صبیانی، ریاحی و مهدوی الحسینی به شهادت رسیدند و حدود 10 نفر هم مجروح شدند.

انتهای خبر./

نظرات کاربران