15. آذر 1396 - 19:38
5155
بیرجندرسا- در مراسمی با حضور معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، تجهیزات پزشکی فوق تخصصی بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسسنیم، قاسم جان‌بابایی در مراسم افتتاح تجهیزات پزشکی فوق تخصصی بیمارستان ولیعصر با اشاره به سفر به استان، اظهار داشت: هدف از این سفر بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی استان و اطلاع از کمبود‌ها موجود و جبران کارهای عقب مانده و تحلیل و تجهیز این کمبودهاست. 

وی افزود: در پی سفر به استان  دو خدمت مغفول مانده در این استان شامل نبود دستگاه پلاسما فرز که کمبود آن سبب عدم درمان بسیاری از بیماری‌ها به ویژه در مرحله تشخیص و درمان بوده است و بیماران برای ادامه حیات و بهبودی خود باید به سایر استان‌ها مجاور اعزام می‌شدند تامین و شاهد بهره برداری آن هستیم.  

معاون وزیر بهداشت گفت: خدمت مغفول مانده دیگر در این استان تکمیل نبود بخش جراحی چشم این بیمارستان بوده که با توجه به تامین تجهیزات در این زمینه شاهد تکمیل بخش جراحی چشم بیمارستان ولیعصر هستیم که اقدام موثر در راستای اعتماد مردم در راستای تکیه به توان پزشکی استان و مراجعه جهت درمان به مراکز  بهداشتی درمانی این استان است.  

رئیس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ادامه اظهار داشت: تجهیزات پزشکی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم تجهیزات فوق تخصصی جراحی چشم با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال از محل اعتبارات هیئت امنا صرفه‌جویی بیماران وزارت بهداشت تامین شده است. 

امین‌الله گلرو با بیان اینکه در گذشته با توجه به نبود این تجهیزات، بیماران به شهر‌ها زاهدان و مشهد اعزام می‌شدند افزود: با تامین و تجهیز این دستگا‌ه‌ها مشکلات در این حوزه برطرف ‌می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین تجهیزات مورد بهره‌برداری در این مراسم دستگاه پلاسما فرز و دستگاه رتکم است، افزود: سایر تجهیزات مورد بهره‌برداری شامل دستگاه فیکو، میکروسکوپ جراحی، اسلیت لمپ، کولون هیدروتراپی، سونوگرافی پیشرفته، کشت خون اتوماتیک و ونتیلاتور است. 

انتهای خبر./

نظرات کاربران