9. آذر 1396 - 11:57
سعید زیبا کلام
بیرجندرسا-محقق و استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه خیلی انگیزه ای در مورد مبارزه با فساد در کشور نیست، گفت: به نظر می رسد قوای سه گانه عزمی برای برخورد با فساد ندارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سعید زیبا کلام شب گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه با گذشت 16 سال از تشکیل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اما هیچ چیزی از این ستاد ندیدیم، گفت: جلسات ستاد در ابتدا به صورت دو هفتگی تشکیل می شد و سپس ماهانه و بعد هر دو ماه یکبار و اخبار رسمی کمتر به ما رسید.

 

وی با بیان اینکه تاکنون نسبت به آرمان‌های انقلاب و حفظ بیت المال کوتاهی کردیم، گفت: این اختلا‌ص‌ها و غارتگری‌ها، اعتبار ملی و سرمایه اجتماعی را از بین می برد.

 

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه قانون منع استخدام بازنشستگان در مجلس نهم به صحن آمد که رخ نداد، گفت: اگر این قانون تصویب می شد، حقوق های نجومی صورت نمی‌گرفت؛ چراکه تمام افرادی که حقوق نجومی گرفتند بازنشسته بودند.

 

زیباکلام با بیان اینکه البته این قانون بعدا تصویب شد اما خیلی ضعیف شده بود که به درد نمی خورد، گفت: جناح‌ها بیشتر به خاطر منافع خود کار می کنند و لذا در انتخابات ها نباید جناحی رای داد بلکه باید به افراد پاک و صالح رای دهید.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 100 هزار میلیارد تومانی که معوقه بانکی داریم، گفت: کودکان کار محصول غارت گران بیت المال هستند؛ لذا شما دانشجویان که آینده داران کشور هستید باید با مفاسد اقتصادی مبارزه کنید.

 

زیباکلام با بیان اینکه جلوی رویه های فاسد در کشور باید ایستادگی کرد، گفت: موقع رای دادن باید به جای جناحی رای دادن، به انسانهای پاک دست و کسانی که برای با مفسدین عزم راسخ دارند رای داد، از هر طیف و جناحی که باشند عیب ندارد.

 

وی با بیان اینکه اگر در انتخابات ها لیستی و جناحی رای دهیم و دقت نکنیم، مدیون خواهیم بود و در آخرت باید پاسخگو باشیم، افزود: کسی که مجلس می رود باید جلوی مفاسد اقتصادی داد بزند و بایستد و خودش هم پاکدست باشد.

انتهای خبر./

نظرات کاربران