29. آبان 1396 - 19:37
سنجری
بیرجندرسا-امام جمعه شهرستان سربیشه با بیان اینکه بسیج سازندگی در چند سال گذشته در زمینه کارآفرینی موفق عمل کرده است، گفت: در شهرهای مرزی تامین امنیت در گروه ایجاد اشتغال است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ظهر امروز کارگاه پرورش شترمرغ فدک، به نمایندگی از 150 پروژه اقتصاد مقاومتی با حضور مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی، نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه سربیشه و جمعی از مسئولان در این شهرستان افتتاح شد.

امام جمعه شهرستان سربیشه در این مراسم از تلاش بسیج سازندگی برای اشتغالزایی و محرومیت زدایی از این شهرستان تقدیر کرد و گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی کارها باید با برنامه و عملیاتی پیش برود.

حجت الاسلام سنجری به سخن اخیر استاندار خراسان جنوبی اشاره کرد که مسئولان از گزارش های روزمره فارغ شوند و به فکر عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی باشند، ‌افزود: بدون شک توجه به اقتصادمقاومتی، ‌مشکلات اشتغال را برطرف می کند.

وی تامین امنیت شهرستان های مرزی را در گرو ایجاد اشتغال دانست و افزود: بسیج در این چند سال اخیر در تحقق کارآفرینی، ‌موفق عمل کرده است.

مسئولان همت خود را برای رفع مشکلات بکار گیرند

مدیر مجتمع پرورش شترمرغ فدک هم در این جلسه با اشاره به اینکه در سال گذشته وارد عرصه فعالیت های اقتصادی شدم و کار خود را با 30 رأس شترمرغ آغاز کردم، ‌گفت: امسال نیز با کمک بسیج سازندگی و دریافت 30 میلیون تسهیلات، پرورش شترمرغ به 100 راس رسیده است.

یوسفی با اشاره به اینکه در این کارگاه تولیدی برای سه نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال شده است، افزود: تاکنون برای راه اندازی این مجموعه تولیدی، 300 میلیون تومان هزینه کرده ام.

وی  به مشکلاتی از جمله نبود آب، برق و جاده اشاره کرد و از مسئولان خواست همت خود را برای رفع این مشکلات بکار گیرند.

وی یادآور شد: اگر مسئولان کمک کنند و تسهیلات لازم را اختصاص بدهند، آمادگی گسترش این کارگاه تولیدی را به 500 رأس و پرورش شترمرغ مولد را دارم.

انتهای خبر./

نظرات کاربران